Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ART 876/G ściana lodu

06 Cze 2005 11:03 3028 3
  • Poziom 13  
    Około 2 miesięcy temu pękła tylna ściana w górnej części lodówki i u góry robi się bryła lodu :(. Zaobserwowałem że nie wyłącza się jeden z agregatów odpowiedzialny za chłodzenie górnej części lodówki. Czy można cosik z tym zrobić i jak się do niego dostać. Z przodu lodówki na górnej części są dwa regulatory temp. oraz włącanik poszczgólnych agregatów.
  • Poziom 14  
    Wyglada to na nieszczelnosc ukladu chlodniczego, w tym wypadku parownika chlodziarki. Parownik nie osiaga odpowiedniej temperatury i termostat nie wylacza agregatu. Naprawa polega na wstawieniu nowego parownika do chlodziarki za okolo 400zl Po takiej naprawie lodowka moze podzialac jeszcze wiele lat. Sprawdz warunki gwarancji 7 letniej o ile taka masz na hermetyczny uklad chlodniczy.
  • Poziom 17  
    Witam
    Też to przerabiałem.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic304998.html

Najpierw ściana lodu, potem koniec chłodzenia. Te lodówki to straszna lipa.
    Po postach, które dostałem od fachowców z tego działu i sewisantach w domu geneza jest taka:
    1. rozszczelnia się parownik wklejony gdzieś pod tylną ściankę;
    2. uciekający gaz (?) w hermetycznym korpusie odkleja tylną ściankę od góry;
    3. po około pół roku chłodziarka przestaje chłodzić - dół pracuje OK;
    4. (jeśli masz gwarancję i rachunek) autoryzowany serwis stwierdza awarię hermetycznego układu chłodzącego niemożliwą do usunięcia i sporządza protokół. Co powie Whirlpool?
    4a. (jeśli nie masz gwarancji) naprawa poprzez montaż wewnętrznego parownika 400zł - podobno pracuje już wiecznie.

Te informacje zdobyłem - podkreślam - na podstawie postów fachowców z tego działu, z serwisów i moich doświadczeń.
    Pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 14  
    Niestety po wstawieniu nowego parownika zmieni sie troche estetyka komory chlodziarki i poleci okolo 400zl Ten problem z nieszczelnosciami parownika jest problemem nie tylko chlodziarko-zamrazarek Whirlpool ale dotyczy wiekszosci sprzetu innych firm.