Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GM Siemens ECU (Simtec) - Zmiana oprogramowania Simteca

Pascalt 23 Wrz 2015 23:47 666 4
  • #1 23 Wrz 2015 23:47
    Pascalt
    Poziom 22  

Witam,
    mam ciekawy przypadek - w aucie był uszkodzony ECU, zakupiłem drugi, wyjęty podobno z działającego auta (ten sam model, ten sam silnik, ten sam nr katalogowy sterownika). Po sklonowaniu i przełożeniu samochód odpala, ale od razu stery airbagów i ABS łapią błędy komunikacji z ECU.
    No i teraz pytanie - jakie informacje zawarte są w EEPROMie, bo to na skopiowaniu EEPROMa polega sklonowanie. Skoro z immo nie ma problemu, to zupełnie nie mam pomysłu, dlaczego jest problem z komunikacją z innymi sterami... Domyślam się, że jest tak jeszcze jakiś flash, w którym zapisane jest oprogramowanie? Jeśli tak, to jakimi narzędziami skopiuję to oprogramowanie? Carprog chyba raczej nie da rady?
    Podpowie może ktoś?

0 4
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 24 Wrz 2015 06:20
    jokerro
    Poziom 33  

Pascalt napisał:
    ale od razu stery airbagów i ABS łapią błędy komunikacji z ECU.

a jak stary podlaczysz to tez łapie?

ewentualnie wgraj orginalny eprom i spasuj z immo i dopal to auto na orginalnej zawartsoci tego ecu i bedziesz widział.
    jak na moje oko pomimi wszystko nie powinno byc problemu jak piszesz

0
  • SterControl
  • #3 24 Wrz 2015 07:52
    Pascalt
    Poziom 22  

Właśnie chodzi o to, że na starym jest wszystko ok jeśli chodzi o komunikację.
    Oryginalnego EEPROMu już nie posiadam. Przy sczytywaniu PIN, VIN, motohours i miles były jakimiś krzaczkami. Więc nadpisałem go wsadem ze starego. Wtedy już odczyt był normalny, ale po odpaleniu od razu błędy. Może jeszcze próbować reset stera i tak, jak mówisz dopalanie auta od nowa op-lowskim sprzętem... Jeśli wtedy się da dopalić. Dlatego pytałem co jest wpisane do EEPROMa...
    Przy kilku założeniach logika wskazuje, że to jakieś uszkodzenie ECU, ale dlaczego problemy z komunikacją tylko z tymi sterami. Podczas skanowania, moduły są widziane, chociaż przy pierwszym skanowaniu po wgraniu EEPROMu moduły te nie były widoczne.
    Miał ktoś taki przypadek? Pomoże ktoś?

0
  • Pomocny post
    #4 24 Wrz 2015 12:49
    dafit906
    Poziom 26  

Siemens simtec... Który? coś więcej o aucie. przykładowo taki sam jest w astrze i taki sam w merivie - co ciekawe numery te same - inna końcówka, każdy do tego samego silnika ten sam rok a nie pasuje, i po co tak kombinować z klonowaniem sterowników. Nie łatwiej opcomem po prostu go dopisać? przecież to 3 minuty roboty

0
  • #5 24 Wrz 2015 13:06
    Pascalt
    Poziom 22  

Wszystkie nr dokładnie te same: 5WK9 182 GM 09 179 499.
    Dla mnie łatwiej i szybciej sklonować. Żeby przypisać Op-comem, najpierw muszę go wyczyścić. A jeśli narzędzie do czyszczenia mam już podpięte, to chwila moment i mam sklonowany.
    Nikt jeszcze nie odpowiedział na moje pytania... Nie wierzę, że na tym forum nie ma specjalistów wysokiej klasy, nie wierzę też, że nie ma tu życzliwych specjalistów wysokiej klasy...

0