Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GTX550 Ti - Zepsuta grafika? Kilka pytań.

wielebny1 24 Wrz 2015 16:38 816 10
  • #1 24 Wrz 2015 16:38
    wielebny1
    Poziom 3  

Witam, 4 lata temu kupiłem komputer w konfiguracji podanej na dole.
    Do tej pory nie było z nim większych problemów. Pare dni temu podczas gry w CS GO komputer zawiesił się, w słuchawkach słyszałem zacięty głos, na monitorze pokazał się brak sygnału wyłączyłem go trzymając power. Od tamtej pory komputer się w ogóle nie uruchamia. Na początku przy próbie włączenia komputera na ułamek sekund świeciły się diody w komputerze, ale komputer po chwili tak jakby tracił napięcie. Myślałem więc, że stało się coś z płytą głowną lub zasilaczem. Oddałem komputer do serwisu i pan w serwisie powiedział mi, że uszkodzona jest karta graficzna i od razu zaproponował mi kupno innych. W chwili obecnej nie mogę sobie pozwolić na kupno nowej karty więc chciałbym zapytać czy w mojej płycie głównej jest jakaś zintegrowana grafika (wg google cos tam jest). Chciałbym również zapytać czy objawy, które podałem faktycznie wskazują na uszkodzoną kartę graficzną. Chciałbym również poprosić o modele jakichś kart grafiki majacych dobry stosunek jakości do ceny i pasujących do mojej płyty głównej.

Konfiguracja PC:
    - procesor Intel i7 2600 3,4 ghz
    - głowna - GIGABYTE GA-H67MA-D2H-B3
    - HDD - Samsung 500 GB HD 502HJ 7200 SATA II 16 MB
    - zasilacz - Chieftec CTG-600-80P 600W
    - DDR3 Kingston KVR1333D3N9/4G
    - karta graficzna - SVGA ASUS ENGTX550 Ti DC 1GB DDR5/192BIT

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

0 10
  • #2 24 Wrz 2015 17:59
    Szoszon
    Poziom 13  

Witam
    Przecież pisze w opisie Twojej płyty że jest karta graficzna. Wyciągnij uszkodzoną kartę i wepnij kabel z monitora do wtyczki pasującej na płycie głównej.
    Wentylator/wentylatorki i dysk działają po włączeniu kompa ?

0
  • #3 24 Wrz 2015 18:38
    wielebny1
    Poziom 3  

Nie, nic nie działa, żadnej reakcji, wcześniej było to migniecie diod teraz już nic

0
  • #4 24 Wrz 2015 22:59
    Bartusjusz
    Poziom 24  

Zatem diagnoza raczej nie pasuje, skoro zapłaciłeś za nią to wróć do serwisanta i niech dokończy swoją robotę.

Jeśli chcesz sam diagnozować to podmieniasz kolejne części, aż trafisz na przyczynę.

P.S.
    Grafika jest zintegrowana w procesorze.

0
  • #5 24 Wrz 2015 23:03
    wielebny1
    Poziom 3  

Może głupie pytanie ale czy na takiej grafice da się w cokolwiek pograć albo chociaż normalnie użytkować komputer?

0
  • #6 24 Wrz 2015 23:13
    Bartusjusz
    Poziom 24  

Tak, nawet niektóre nowe gierki mogą działać(na niskich ustawieniach).

0
  • #7 24 Wrz 2015 23:21
    wielebny1
    Poziom 3  

Co do tej grafiki to tez mi się to wydaje dziwne, byłem pewien że problem leży w zasilaczu albo głównej, ale ja się nie znam. Mógłbyś powiedzieć dlaczego obstawiasz błędna diagnozę? Komputer się powinien włączyć?

0
  • #8 24 Wrz 2015 23:35
    Bartusjusz
    Poziom 24  

Oczywiście, skoro zdemontowałeś jedyny uszkodzony element, a zamiast niego korzystasz z karty zintegrowanej, to powinien się wyświetlać oraz. Jeśli tak nie jest to diagnoza była błędna.

0
  • #9 25 Wrz 2015 18:50
    wielebny1
    Poziom 3  

Byłem dzisiaj odebrać komputer z serwisu i faktycznie uszkodzona okazała się być karta graficzna. Po jej wyjęciu komputer sie normalnie uruchamia. Przez jakiś czas musze działać na tej zintegrowanej z procesora. Mam pytanie, da się jakos zwiększyć rozdzielczość?bo w ustawieniach maksymalnie mogę ustawić 1280x1024 i wszystko jest porozciągane i nienaturalne na moim monitorze. Czy jest to max dla tej " grafiki " i nic więcej nie da się zrobić póki nie kupię nowej karty?

I jeszcze jedno pytanie: pan w serwisie powiedział mi, że na karcie wystąpiło jakieś zwarcie i nie może tego naprawić- pozostaje kupno nowej. Chciałbym się zapytać tutaj czy da się zrobić cokolwiek z kartą, na której prawdopodobnie występuje zwarcie czy nadaje się tylko na śmieci?
    Dzięki za odpowiedzi.

0
  • #10 27 Wrz 2015 03:21
    vxn
    Poziom 11  

Spróbuj przeinstalować sterowniki do tej karty - prawdopodobnie pełza na jakichś domyślnych. Z tego co się orientuje to ta karta może FHD obsłużyć. I nawet Diablo 3 czy Starcraft 2 możesz na tym odpalić i będzie chodziło. W słabej rozdziałce ale będzie :)

0
  • #11 27 Wrz 2015 14:32
    bocq
    Poziom 13  

Polecam Driver Pack Solution. Wygoogluj. zainstaluj- program sam znajdzie sterowniki do Twojej karty. pzdr

0