Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung WW80H7600EW- nie pierze, brak kodu błędu

24 Wrz 2015 20:04 4794 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Dziś trafiła do mnie na serwis pralka Samsunga model WW80H7600EW/EG.
    Pralka poprawnie startuje, zamyka blokadę drzwi, zaczyna odpompowanie wody. Ale po chwili blokada się wyłącza (blokada elektryczna nie na termiku) z tym że pompa nadal odpompowuje wodę. Po chwili pralka się zatrzymuje i nie można nic zrobić, pomaga dopiero wyłączenie pralki. Pralka nie pokazuje żadnego błędu, co jest dość dziwne.

Blokadę wymieniłem, grzałka sprawdzona, pompka ok, hydrostat również. Pralka pochodzi z rynku niemieckiego i ponoć nie jest na gwarancji. Bardzo proszę o jakieś sugestie.

Link
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 14  
    A jeżeli nie będziesz otwierał pralki to ona skończy cykl?
  • Poziom 10  
    Pompa przestaje pracować, czas stoi w miejscu i nic więcej się nie dzieje.
    Pomaga dopiero wyłączenie pralki i ponowne włączenie, ale dalej nic.
    Nie wiem czy to wina którejś części czy wysypany EPROM :?:
  • Poziom 14  
    Ostatnio miałem problem ze zmywarką AEG - też bardzo dziwny. Zadzwoniłem do serwisu i powiedziałem co się dzieje; powiedzieli mi, żebym przyniósł programator, a oni wgrają nowe oprogramowanie. Nie wiedziałem, że tak się da zrobić. Może u Ciebie rozjechał się program?
  • Specjalista AGD
    Sprawdził bym wszystkie podzespoły dokładnie. Jak jest wszystko ok. to płyta do gruntownego przeglądu.
  • Poziom 10  
    Sorki za odgrzewanie kotleta ale pralka ożyła :)
    Okazało się że padł moduł. Zamówiłem oryginał w autoryzowanym serwisie, i nadal to samo. Kolejne dwa moduły w innych serwisach, też nic nie dały.
    Przypadkiem trafił do mnie bliźniaczy model pralki, i po zamianie modułów pralka zadziałała.
    Według specyfikacji pralki Samsung WW80H7600EW/EG moduł do niej to DC92-01640F (w załączniku specyfikacja) lecz ten moduł nie działał, wymieniany trzy razy. Po zamówieniu modułu DC92-01640G z innej pralki Samsunga działa elegancko.
    Nie wiem czy pomogę, ale u mnie w końcu pralka zaczęła działać :)