Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat grande punto 1.4 '04 - Problem z odpalaniem

24 Sep 2015 20:49 2439 6
  • Level 9  
    Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem silnika w fiacie grande punto 1.4.
    Kiedy silnik jest zimny pali najprędzej za 4 razem. Samochód posiada instalację LPG sekwencja. Na ciepłym silniku problemów nie ma. Wymieniona była w aucie sonda lambda, świece, przewody świec, filtr powietrza. Co poradzicie na ten problem?
    Z góry dzięki za rady
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 13  
    sprawdzi jaką temperaturę powietrza pokazuje w dolocie .najprawdopodobniej mapsensor do wymiany .oprócz ciśnienia powietrza w dolocie informuje tez o temperaturze a jak uległ uszkodzeniu to temperature znacznie zawyża i pokazuje ze jest grubo powyżej .komp dozuje mniejsze ilości benzyny i ciężko odpalić
    możesz sprawdzić ten czujnik zdejmując wtyczkę odpali za pierwszym razem ale na wyswietlaczu wyrzuci check
  • Level 9  
    Odłączyłem wtyczkę od czujnika ale bez zmian pali jak palił zaświecił się check
  • Level 42  
    Zakręcić gaz na butli i zostawić auto na noc. Pewno rano nie odpali. Polatać dzień na samej benzynie. Zostawić na noc. Odpalić rano zimne i opisać efekty.
  • Level 9  
    Dobry pomysł, tyle że mam na butli elektrozawór, pojeździłem już wcześniej na samej benzynie przez tydzień nawet dodałem środek do czyszczenia wtrysków do paliwa no i tak samo odpalanie na zimnym silniku kiepsko idzie :/
  • Level 42  
    Czyli teoretycznie gaz można wykluczyć. W takim układzie musisz sprawdzić czego mu brakuje. Na zimnym silniku napsikaj plaka w dolot. Odpal. Jak odpali za pierwszym razem to poszukamy usterki.
  • Level 9  
    Pytanie mam głupie, gdzie znajduje się zawór zwrotny od pompy paliwa we fiacie grande punto bo podejrzewam, że może być winowajcą przy odpalaniu ?