Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus k55dr - niedziałające klawisze klawiatury

Mic-ey 24 Wrz 2015 22:02 1386 6
  • #1 24 Wrz 2015 22:02
    Mic-ey
    Poziom 1  

Witajcie potrzebuje pomocy.
    Ni z tego ni z owego w moim laptopie (asus k55dr z windows10) przestały działac następujące klawisze d, f, j, k, l, ;, esc, oraz 6 numeryczna. Klawiatura nie została zalana ani nie doznała żadnych obrażeń mechanicznych. Po prostu po nocy po wlaczeniu komputera nagle klawisze przestaly reagować. Klawiatura systemowa dziala (na szczęście). Z początku uznalem że to wina taśmy i że należy wymienić klawiaturę natomiast natknąłem się na coś takiego:
    ww w.tom sguide.com/answers/id-2798916/asus-laptop-keyboard-dead-keys-numeric-keypad-type.html

przeprowadziłem więc reset ustawień, przeinstalowałem sterowniki klawiatury, próbowałem zresetować Numlock i nic. Spotkał się ktoś z was z tym problemem?
    Liczę na waszą pomoc i pozdrawiam.

0 6
  • #2 25 Wrz 2015 08:00
    nece616
    Poziom 26  

Spróbuj odpalić jakiegoś linuxa z płyty bootowalnej. Jeżeli klawisze nie ruszą pod tym systemem czeka Cię pewnie wymiana klawiatury na nową.

0
  • #3 25 Wrz 2015 09:14
    grubas
    Poziom 40  

Wymień klawiaturę. Potrafi ona się uszkodzić bez wyraźnej przyczyny.

0
  • #4 14 Gru 2015 20:43
    lesniak.kam
    Poziom 11  

Witam
    Mam taki sam problem z tym laptopem dokładnie takie same litery nie działają i chciałbym dowiedzieć się jaka była przyczyna awarii.
    Czy wymiana klawiatury pomogła?
    Pozdrawiam LM

0
  • #5 29 Sty 2016 21:06
    ph2109
    Poziom 2  

Mam taki sam przypadek
    wymiana klawiatury nic nie dała

0
  • #6 30 Sty 2016 22:45
    spicter
    Poziom 22  

Problem może być czysto sprzętowy poza samą awarią klawiatury.

Przede wszystkim należy przyjrzeć się samemu gniazdu klawiatury i całej drobnicy przy nim.

0
  • #7 31 Sty 2016 21:26
    lesniak.kam
    Poziom 11  

Witam
    W moim przypadku uszkodzeniu uległa klawiatura zwarcie jednej linii a zaś ona uszkodziła kontroler klawiatury który trzeba było zaprogramować i przelutować.
    Niestety sam tego nie naprawiałem tylko zleciłem to znajomemu komputerkowi i on mi to naprawił.

0