Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prestigio 5504 - Zalany-włącza się, czarny lcd zwacie na taśmie?

24 Wrz 2015 23:40 1362 1
 • Poziom 2  
  Witam, mój problem zaczął się już w piątek kiedy to miałem wątpliwą przyjemność kąpieli w raz z moim telefonem w kieszeni. W skrócie opiszę całą sytuację, aż do teraz.

  Telefon zalany wodą "rzeczną" bym rzekł.
  Po zalaniu NASTĘPOWAŁY usilne próby włączenia telefonu (z uwagi na stan posiadacza:) )
  Telefon suszony dopiero po paru godzinach.
  Rozkręcony (bez odklejania LCD ), leżał sobie w ryżu itp.
  Bateria była trupem, nie reagował telefon na ładowarkę.
  Nie czyszczony spirytusem czy izopropanolem (JESZCZE)

  Znalazłem o dziwo od starej nokii baterie o tym samym napięciu i rozkładzie styków przycisnąłem ją do telefonu i telefon się włączył po 2/3 dniach suszenia. Za pierwszym razem (WAŻNE) mignął leciutko ekran!(Efekt ten nie powtórzył się już!) i tyle z całego LCD. Telefon normalnie wydał dźwięk jaki wydaje przy włączeniu. Podłączyłem go do komputera, który go normalnie wykrył(dane udało się zgrać). Baterię od telefonu naładowałem poza telefonem i również na nim telefon się odpalił słychać również dźwięk podłączanej ładowarki.

  Jednakże LCD pozostaje CZARNY. Tak więc odpiąłem dziś taśmy i mam następujący widok, który utrwaliłem na zdjęciach. Moje pytanie do znawców tematu czy taśma w takim stanie i styk może być/jest przyczyną nie działania LCD i czy da się ją jakoś naprawić nie wymieniając?

  Dodam, że sprawa jest ambicjonalna jedynie gdyż telefon zakupiłem na jednym z serwisów aukcyjnych za grosze i jakakolwiek naprawa wiążąca się z zakupem czegokolwiek (powyżej 10zł) jest nieopłacalna, a szkoda mi telefoniku bo za śmieszne pieniądze był całkiem wydajny sprzęt.

  UWAGA telefon przed kąpielą miał już zbitą szybkę jednakże ekran i dotyk działał bez zastrzeżeń. Czy jest też możliwość aby woda która dostała się przez ewentualne szczeliny w szkle uszkodziła LCD?

  Poniżej zamieszczam zdjęcia
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Warunkowo odblokowany
  Ścieżki na taśmie są ewidentnie poupalane, jak ci się nudzi i masz trochę samozaparcia możesz spróbować je naprawić ale możliwe że sam procesor od ekranu dostał już po tyłku.