Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik 1 fazowy Capral - gdzie podłączyć kable, aby ten silnik uruchomić?.

25 Wrz 2015 06:48 2439 12
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Pod U1 V1, na pokrywie masz opis.
  • Poziom 5  
    Dzięki.Czyli pod żółty i czerwony i bez różnicy, który jest plus?Wiem ,że jest opis,ale jestem laikiem w tych sprawach, dlatego poprosiłem o pomoc, żeby przypadkiem nie popsuć nowego silnika.
    Jeszcze raz bardzo dziękuje za odpowiedz. Jadę zaraz kupić przewód i podłączam:-)
    Pozdrawiam

Dodano po 39 [minuty]:

A jeszcze jedno...Co z uziemnieniem?Jest potrzebne?Jesli tak to gdzie podlaczyc?
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Olekgdynia napisał:
    Czyli pod żółty i czerwony

Widzę dwa żółte i dwa czerwone, ale zaciski masz oznaczone. Jest tylko wątpliwość czy mostki masz przełożyć czy macherzy źle założyli tabliczkę przyłączeniową.

Olekgdynia napisał:
    który jest plus?

To jest silnik prądu przemiennego, nie możesz go zasilać prądem stałym!

Olekgdynia napisał:
    Co z uziemnieniem?Jest potrzebne?Jesli tak to gdzie podlaczyc?

Potrzebne, trzeba zacisk połaczony z korpusem.
  • Poziom 5  
    Jednak chyba musze sie wybrac do jakiegos zakladu,bo raczej nikt nie jest w stanie tak na odległość mi doradzić :-/
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    No wlasnie..ten czarny konczy sie wsuwka wetknieta w cos co przypomina jakies zabezpieczenie(?)Tylko dziwne jest,bo w tym czyms jest jeszcze jedno miejsce na wsuwke a z nim zaden przewod juz sie nie laczy/jest wolne.Z zewnatrz obudowy jest jakby jakis przycisk.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Aby rozwiać nasze wątpliwości zrobiłem zdjęcie z silnika w mojej sprężarce. silnik 1 fazowy Capral - gdzie podłączyć kable, aby ten silnik uruchomić?.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Ten czarny przycisk to jest 'bezpiecznik przeciążeniowy z resetem' musisz podłączyć tak jak na zdjęciu kol. Pawel16150. Zasilanie do jednego z mostków i na wsuwkę bezpiecznika, uziemienie możesz podłączyć na oczku pod jedną ze śrub koło kostki.
  • Poziom 5  
    Hmmm...niby podobny silnik,ale jakos wydaje sie ze u mnie wiecej kabli wychodzi z niego.Nie widze tu czerwonego wogole.Moze ktorys z kabli zaslania.
    Moze tak...czy powinienem podłaczyc jeden kabel z zasilania do tego bezpiecznika na wsuwka a drugi w srodkowe miejsce.Czy te mostki zostawic tak jak sa?nic nie zmieniac?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Podłącz tak jak na moim zdjęciu! Kolory inne bo inny producent.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Działa.Dziękuje wszystkim za pomoc.Obroty sa w prawidlowa strone aczkolwiek fajnie by bylo gdybym mogl zmieniac czasem w druga strone.Jednak to juz musialbym zamontowac jakis przelacznik.Pomysle o tym kiedys jak bede mial wiecej czasu i moze jeszcze tu zawitam z kolejna prosba.
    Pozdrawiam
    Andrzej z Gdyni