Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dzwięku przez HDMI pomiedzy DVBC HDTV Philips DCS9001/22 a LENCO TFT-1026

mumas848 25 Wrz 2015 10:43 1092 3
  • #1 25 Wrz 2015 10:43
    mumas848
    Poziom 8  

Witam wszystkich

Zakupiłem Tuner kablowy DVBC HDTV Philips DCS9001/22 ponieważ chciałem podłączyć sobie w kuchni mały telewizor ( LENCO TFT-1026 ) do kablówki która nadaje mi tylko 24 kanały w standardzie DVB-T. Aby ułatwić sobie wyszukanie i zaprogramowanie podłączyłem tuner do TV PHILIPS 32PFL5604H/12 kablem HDMI. Tuner posiada niestety wersję językową niemiecka i angielską jednak poradziłem sobie bez problemu.
    Kanały zainstalowały się bez problemu i był dźwięk.
    Po przeniesieniu i podłączeniu tunera do małego tv zaczęły się schody :
    brak dźwięku.
    Czynności kontrolne :
    kabel HDMI sprawny ,
    gniazdo w LENCO sprawne - podłączałem inne źródło sygnału
    ustawienia Dolby i inne od dźwięku również sprawdzałem i jest oki
    reset ustawień i tv i dekodera nie pomógł
    jak pisałem wcześniej dzwięk jest normalnie na tv Philipsa
    Dodatkowo problem mam z pilotem. Jest to model : RC4338/01-R steruje kilkoma urzadzeniami PHILIPSa ( STB, TV, VCR, DVD, AMP) , kiedy próbuje używać klawisza VOL + - pomimo ustawienia na STB podświetla się TV i dekoder sie nie podkręca....
    W internecie nie znalazłem rozwiązania chociaż szukam już któryś dzień z kolei a wszelkie fora odnośnie tego dekodera są po niemiecku
    Proszę o pomoc ...

Pozdrawiam

0 3
  • Mitronik
  • #2 25 Wrz 2015 23:44
    romeok01
    Poziom 35  

Dziwna sprawa, bo niby wszystko sprawne, pokombinowałbym z tym pilotem, bo dekoder i telewizor philips współpracują razem i i da się regulować głośność. Może da się pilota jakoś lepiej zaprogramować, bo jak dajesz głośność przy podłączonym dekoderze do drugiego telewizora, to powinno się świecić STB.

0
  • Mitronik
  • #3 26 Wrz 2015 00:20
    mumas848
    Poziom 8  

Jeśli chodzi o regulację przy podłączonym dekoderze do philipsa to podkręca się tv a nie dekoder, nie działa to na zasadzie linka że poprzez HDMI idzie sygnał sterujący jak to było np z kinach LG tego co pamiętam, że jak tv off to reszta się wyłączał. Pilot mógł się rozprogramować nie wykluczam i takiej mozliwości
    W ustawieniach dekodera jest mozliwość regulacji głośności też ale nie daje to zadnego efektu.
    Zastanawiam się czy ten tuner i mały tv mogą być niekompatybilne :(

0
  • Pomocny post
    #4 26 Wrz 2015 09:29
    Polon_us
    Poziom 41  

W kwestii audio poprzez HDMI ...

Obawiam się, że zachodzi tu pewna niekompatybilność pomiędzy tymi urządzeniami. Dekoder wspiera dźwięk cyfrowy o formacie DD i PCM, a telewizor z kolei akceptuje dźwięk formatu MPEG-1.
    I nie sądzę, aby tą drogą (HDMI) kolega uzyskał dźwięk z dekodera w telewizorze.

Rozwiązaniem może być połączenie analogowe pomiędzy tymi urządzeniami. Utrata jakości obrazu powinna być minimalna, o ile w ogóle widoczna na 10" ekranie.

Od strony dekodera należy wykorzystać wyjście SCART (EXT1), a od strony telewizora wejście AV IN.

Potrzebne będą - adapter SCART (ustawienie OUT) i odpowiedni kabel - jak na poniższych zdjęciach:

I odpowiednie zmiany w ustawieniach dekodera i telewizora, ale tu chyba kolega poradzi sobie :)

1