Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GLOBO X80 - Poblem z pilotem

25 Sep 2015 13:24 816 5
  • Level 19  
    Witam , posiadam dekoder GLOBO X80 i gdy chcę zmienić kanały na polocie to przez kilka naciśnięć nie reaguje dekoder (chociaż dioda niebieska mruga) bądź wchodzi do do menu dopiero po kilku próbach przełącza kanały , pilot jest sprawny (był czyszczony) na innym modelu globo działa wzorowo, rozkręciłem dekoder i zobaczyłem napuchnięty kondensator przy transformatorze. Kiedyś zmieniałem już kondensator lecz nie pamiętam który (czy ten obecnie wybrzuszony czy ten na dole), po lutach stwierdzam że nie wymieniałem jeszcze kondensatora obecnie nabrzmiałego. Ogólnie jest ciągle problem z tymi kondensatorami gdyż mocno się grzeją (transformator też jest bardzo ciepły).
    Pytanie czy wylutowanie i umieszczenie transformatora poza dekoderem spowodowało by rozwiązanie problemów z grzejącymi się kondensatorami (tak jak pisałem kiedyś już wymieniałem kondensator przy trafie bo się rozszczelnił i niemożna było włączyć dekodera w stan czynny)?
    Czy ten kondensator może coś mieć z wariowaniem dekodera podczas przełączania kanałów na pilocie ? (a może dysponuje ktoś instrukcją serwisową do niego)

GLOBO X80 - Poblem z pilotem
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 26  
    luzik1980 wrote:
    umieszczenie transformatora poza dekoderem

Kto takie cuda czyni?
    luzik1980 wrote:
    Czy ten kondensator może coś mieć z wariowaniem dekodera

Wymień, to się dowiesz.
    luzik1980 wrote:
    Ogólnie jest ciągle problem z tymi kondensatorami

Zastosuj dobrej jakości.
  • Level 26  
    luzik1980 wrote:
    Takie te odpowiedzi puściłeś że dałbyś sobie na wstrzymanie.

To co, trafo na balkon żeby się studziło?
    Problem wymienić kondensatory, bo nie widać który był lutowany?
    Żal dup.... ściska, jak się czyta takie posty.
  • User removed account