Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PCT4512B12 błąd E11

w1310 25 Wrz 2015 14:01 1638 7
  • #1 25 Wrz 2015 14:01
    w1310
    Poziom 8  

Witam. Wymieniałem amortyzator w owej pralce i teraz po podłączeniu do gniazdka oraz wybraniu programu pralka nie chce zacząć pracować. Po kilku sekundach od wciśnięcia start, drzwi są blokowane (zapala się dioda) oraz zaczyna migać dioda gotowa/koniec oraz wyświetlany jest błąd E11. Po przytrzymaniu przycisku start (aby zresetować błąd) wyświetlany jest błąd E42.

Na forum przeczytałem, że przy błędzie E11 należy wymienić triak sterujący blokadą co też zrobiłem i nie dało to żadnego efektu, błąd dalej jest wyświetlany. Blokada zamka jest sprawna.

Czy to oznacza, że została mi jedynie wymiana płytki sterownika?

0 7
  • #2 25 Wrz 2015 17:19
    skryn
    Admin grupy AGD

w1310 napisał:
    Czy to oznacza, że została mi jedynie wymiana płytki sterownika?

Bardzo rzadki jest to przypadek, ale na 99% masz tego pecha. To wynika z mojej praktyki.
    Moduł do wymiany.
    Dla porządku, sprawdź napięcie zasilające urządzenie. Kod błędu poniżej:

0
  • #3 25 Wrz 2015 17:26
    w1310
    Poziom 8  

To tak:

Sprawdziłem rezystory (wszystkie dla pewności) sprawne.
    Sprawdziłem pompę spustową, wyczyściłem całą, rotor wewnątrz się obraca, żadnych większych elementów nie było.
    Sprawdziłem węże (3 sztuki), jeden był zapchany jakąś mieszaniną proszku i płynu, chodzi o ten malutki wężyk, teraz wszystkie są drożne.

I tutaj pojawia się pytanie, gdzie zawór napełniający się znajduje, czy chodzi o ten do którego podłączony jest wąż z wodą (ze "ściany"), czy o jakiś inny zawór. Drugie pytanie w jaki sposób sprawdzić w jakiej jest pozycji ten zwór.

Po wszystkich punktach, które już wykonałem, pralka dalej nie chce współpracować.

0
  • #4 25 Wrz 2015 17:31
    skryn
    Admin grupy AGD

w1310 napisał:
    To tak:

Sprawdziłem rezystory (wszystkie dla pewności) sprawne.
    Sprawdziłem pompę spustową, wyczyściłem całą, rotor wewnątrz się obraca, żadnych większych elementów nie było.
    Sprawdziłem węże (3 sztuki), jeden był zapchany jakąś mieszaniną proszku i płynu, chodzi o ten malutki wężyk, teraz wszystkie są drożne.

I tutaj pojawia się pytanie, gdzie zawór napełniający się znajduje, czy chodzi o ten do którego podłączony jest wąż z wodą (ze "ściany"), czy o jakiś inny zawór. Drugie pytanie w jaki sposób sprawdzić w jakiej jest pozycji ten zwór.

Po wszystkich punktach, które już wykonałem, pralka dalej nie chce współpracować.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3092934.html

Daruj więc sobie.

0
  • #5 25 Wrz 2015 17:35
    w1310
    Poziom 8  

Nie zauważyłem tych postów, mój błąd.

Teraz pytanie czy opłaca się wydać ponad 300zł na nowy moduł czy lepiej kupić używaną ale sprawną pralkę :-?

0
  • Pomocny post
    #6 25 Wrz 2015 17:41
    skryn
    Admin grupy AGD

w1310 napisał:
    Teraz pytanie czy opłaca się wydać ponad 300zł na nowy moduł czy lepiej kupić używaną ale sprawną pralkę :-?

Myślę, że te trzy stówki starczą na sprawne użytkowanie sprzętu na kilka najbliższych lat. Ta pralka jest mało skomplikowana i daje gwarancję drobnych napraw we własnym zakresie z minimalnymi kosztami.
    Jeżeli sprzęt jest we w miarę dobrym stanie technicznym, to warto zainwestować w nowy moduł.
    Moi klienci tak robią i są zadowoleni.

PS. Tego błędu za nic nie da się zresetować. Taki upierdliwy jest. Próba naprawy modułu też spełzała zazwyczaj na niczym, więc o ile blokada jest sprawna i napięcie zasilające OK., to sobie daruję dalsze czynności, poza wymianą modułu.

0
  • #7 25 Wrz 2015 17:43
    w1310
    Poziom 8  

W takim razie dzięki za pomoc.

Jeszcze jedno pytanie, czy jest szansa, że po wymianie całego modułu sterującego, dalej coś będzie nie tak?

Znalazłem na allegro taki moduł za 160zł i nie chciałbym wtopić tych pieniędzy.

0
  • #8 25 Wrz 2015 19:04
    skryn
    Admin grupy AGD

w1310 napisał:
    Jeszcze jedno pytanie, czy jest szansa, że po wymianie całego modułu sterującego, dalej coś będzie nie tak?

Raczej nie. Ta pralka przecież nie posiada słynnego zaworu przesterowania, co wywoływało masę kłopotów... :)

0