Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PCT4512B12 błąd E11

25 Wrz 2015 14:01 3024 7
  • Poziom 9  
    Witam. Wymieniałem amortyzator w owej pralce i teraz po podłączeniu do gniazdka oraz wybraniu programu pralka nie chce zacząć pracować. Po kilku sekundach od wciśnięcia start, drzwi są blokowane (zapala się dioda) oraz zaczyna migać dioda gotowa/koniec oraz wyświetlany jest błąd E11. Po przytrzymaniu przycisku start (aby zresetować błąd) wyświetlany jest błąd E42.

Na forum przeczytałem, że przy błędzie E11 należy wymienić triak sterujący blokadą co też zrobiłem i nie dało to żadnego efektu, błąd dalej jest wyświetlany. Blokada zamka jest sprawna.

Czy to oznacza, że została mi jedynie wymiana płytki sterownika?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    To tak:

Sprawdziłem rezystory (wszystkie dla pewności) sprawne.
    Sprawdziłem pompę spustową, wyczyściłem całą, rotor wewnątrz się obraca, żadnych większych elementów nie było.
    Sprawdziłem węże (3 sztuki), jeden był zapchany jakąś mieszaniną proszku i płynu, chodzi o ten malutki wężyk, teraz wszystkie są drożne.

I tutaj pojawia się pytanie, gdzie zawór napełniający się znajduje, czy chodzi o ten do którego podłączony jest wąż z wodą (ze "ściany"), czy o jakiś inny zawór. Drugie pytanie w jaki sposób sprawdzić w jakiej jest pozycji ten zwór.

Po wszystkich punktach, które już wykonałem, pralka dalej nie chce współpracować.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Nie zauważyłem tych postów, mój błąd.

Teraz pytanie czy opłaca się wydać ponad 300zł na nowy moduł czy lepiej kupić używaną ale sprawną pralkę :-?
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 9  
    W takim razie dzięki za pomoc.

Jeszcze jedno pytanie, czy jest szansa, że po wymianie całego modułu sterującego, dalej coś będzie nie tak?

Znalazłem na allegro taki moduł za 160zł i nie chciałbym wtopić tych pieniędzy.
  • Poziom 1