Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera IP P2P konfiguracja bez płyty

Cadet3377 25 Sep 2015 15:54 12408 14
Optex
    Cadet3377
    Level 8  
    Witam i z góry przepraszam że głowę zawracam ale "JAK NIE WY TO KTO"
    Znalazłem jakimś cudem w garażu taką kamerkę firmy EYE SIGHT model IP601IW
    tylko to odczytałem podłączyłem ją do prądu i ku zdumieniu po paru sekundach zadziałała,z tego co w necie znalazłem to kamerka IP Wifi made in China
    I teraz panowie wytłumaczcie mi jak i co mam zrobić żeby mi to działało.
    Mam w domu WIFI ale nie wiem jak ją zrestartować i ustawić od nowa bo pewnie jest jakoś skonfigurowana.U producent na stronie nic ciekawego nie znalazłem
    Więc jak możecie to proszę o poradę
  • Optex
    nikspol
    Level 24  
    IMO tak
    1.reset /ma ona chyba jakiś przycisk/
    2.znajdź DID,IP kamery /może jest na naklejce/
    3.podłącz do routera - RJ /przewòd/
    4.znajdź program do obsługi /Tinycam ,Coolcam, IP Cam Viewer, P2P
    cam - spròbuj/i zainstaluj na smartfon , komp
    5.otwòrz okno edycja , wpisz IP , DID i nazwę użytkownika - admin z lub bez hasła
    oraz wybież Wi-Fi i wpisz hasło .
    6. odłącz od routera
    7. kamera powinna działać - wejdź w edycję kamery dodaj inne
    ustawienia ,zmień log hasło itd.

http://www.estcctv.com/support-help/#tcsp2
    http://www.estcctv.com/software/

Tylko po co to wszystko skoro sam napisałeś ,że kamerka działa 😁
  • Optex
    Cadet3377
    Level 8  
    OK dzięki, napisałem że działa bo po włączeniu napięcia sama obróciła się w jedną stronę a póżniej w drugą wiec stwierdziłem że mechanicznie działa a teraz muszę to podłączyć
    Zrobiłem jak pisałeś na kamerce znalazłem takie coś ID EST-040721-CDDBB a zresztą fotkę dam .
    Zrestartowałem kamerkę,podłączyłem do rutera kablem,znalazłem fajny program do wyszukiwania kamerek na pc i androida które działa super ale niestety nie mogą odszukać kamerki
    Potrzebny mi adres ip oczywiście zainstalowałem program do ip i niby mi coś znalazł mam tych urządzeń trochę ale wyłączyłem wszystko i został mi tylko trzy.
    Pierwszy to włączony PC a te pozostałe dwa to kamera i ruter pewnie co?
    nikspol
    Level 24  
    To zrobiła wyraźny gest na nie, gdyby góra - dół to tak. :D :D :D
    Cadet3377
    Level 8  
    Naprawdę to coś znaczy
    nikspol
    Level 24  
    Nic nie znaczy. Zrób to programikiem P2PWIFICAM i wpisz lub zeskanuj DID EST-040721-CDDBB
    Cadet3377
    Level 8  
    No bo już uwierzyłem.Już tak skanowałem innym programem i to samo skanuje kod apk się łączy i wyskakuje komunikat usser name or password error,żebym tylko przez te IP się do niej dostał to by było 50% sukcesu
    Wpisuje te ip w wyszukiwarce i nic jak wpiszę ip rutera to go mam a kamerki nie widzę
    korek1
    Level 15  
    Wpisz lepiej Ddns którego masz podanego na naklejce w okno przeglądarki. Będziesz miał dostęp do kamery.
    Cadet3377
    Level 8  
    Nic z tego ach jestem zdołowany, kurde nawet jak połączę komp+kamera też nic nie ma
    YES YES jest przełom w moich bólach nie wiem jak i co bo straciłem rachubę ale odpaliłem apk EYEIPCAM i tam znowu spróbowałem ona raz się łączy i rozłącza ale to chwile trwa
    Jak jest dostępna ONLINE,klikam na obraz to się ładuje ale nie może się naładować mogę wejść w ustawienia
    RESET,WIFI,FTP,USER i takie tam ALARM EMAIL,RECORD może coś tam trzeba zrobić
    Kamera jest podłączona kablem z ruterem
    Marek31415
    Level 31  
    Może to się w pierwszym momencie wydawać dziwne, ale sprawdź zasilacz.
    Kamery zasilane napięciem 5V są bardzo wrażliwe na niewłaściwe napięcie zasilania, przedłużanie przewodu zasilającego itp. Bardzo ważna jest wydajność prądowa zasilacza.
    Cadet3377
    Level 8  
    OK zobaczę ale zastanawia mnie jedno Jak ją włączam to zapala się zielona dioda i miga a kamera się kręci we wszystkie strony a pużniej staje w miejscu i dioda miga tak dłuższy czas pózniej przestaje za chwile znowu miga itd.A jak pisałem wcześniej to na apk też się łączy i rozłącza
    Może coś w tych ustawieniach zmienić albo dopisać sam już nie wiem
    Mam mam znalazłem program "search tool 3.6 for PC LAN View" który mi znalazł kamerkę i znam IP wbiłem się na stronę kamerki i są ustawienia i podgląd ale niestety czarny ekran i nic,mogę ją sterować ale obrazu nie mam
    Teraz proszę o zaprogramowanie jej,jak mam to zrobić zeby był obraz i bez podłączenia do rutera była
    nikspol
    Level 24  
    A jaki program do obsługi tej kam. zaleca producent ?
    I zrób reset przed dalszą zabawą ! A sposób instalacji - uruchomienia jest na stronie prod. w linku podanym w odp. #2
    Cadet3377
    Level 8  
    Pobrałem i zainstalowałem jest konsola do sterowania i też nic nawet sterować nie można, z neta i z androida sterowanie jest ale bez wizji
    korek1
    Level 15  
    Wygląda na to, że jak znalazłeś ją w garażu to odłóż ją dla potomnych. Ktoś z rodziny kiedyś ją również odnajdzie i będzie miał zajęcie na jakiś czas.
    Z tego co piszesz wygląda na to że ma optykę zepsutą i nic z tym nie zrobisz. Nie warto inwestować w naprawę ( o ile są części) ponieważ dość tanie są tego rodzaju kamerki w porównaniu z ceną. Oczywiście mogę się mylić, czego Ci życzę.
    Cadet3377
    Level 8  
    Może i tak ale mnie zastanawia jedno może trzeba ją ustawić jakoś za pomocą rutera jakieś parametry jej w ustawieniach wpisać i bedzie dobrze może ją coś blokuje nie wiem
    To jest kamerka wifi to jak ją odłączę od rutera to w ogóle nie działa więc coś trzeba ustawić żeby pracowała bez kabla jak ją ustawię i bedę nią sterować bez przewodowo i nie będzie obrazu to wtedy będę cudować co jest