Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E.19 Projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych STYCZEŃ

25 Wrz 2015 16:23 103182 429
  • Poziom 7  
    Zapraszam wszystkich do dzielenia się informacjami na temat egzaminu E.19 który odbędzie się w styczniu lub lutym
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    Witam
    W naszej szkole odbędzie się on dopiero w czerwcu, po maturach.
    Najprawdopodobniej będzie można wybrać pomiędzy ladem a fbd oraz logo a simatic'em

Pozdrawiam,
    Karol
  • Poziom 9  
    U mnie egzamin na 100% w styczniu. Dokładniejszych dat nie pamiętam :)
  • Poziom 11  
    U mnie też w sesji styczeń-luty i jeszcze nie wiadomo na jakich sterownikach czy Siemens czy Logo.
  • Poziom 7  
    A jak wasze poprzednie kwalifikacje? U nas w klasie E.18 zdało tylko 9osob na 18 a E.03 zdali wszyscy
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 1  
    Czy ma ktoś arkusz egzaminacyjny dla kwalifikacji E19 z części pisemnej
  • Poziom 8  
    U mnie w szkole egzaminy bedą 19-22 stycznia, teoria pewnie wszyscy razem ale nie wiem kiedy
    Pozdro
  • Poziom 7  
    lapawa1 napisał:
    Witam czy ktoś z was ogarnia Grafcet, ktory ma być podobno na E 19? Czy mógłby ktoś narysować grafcet do tego zadania z załącznika.

Właśnie, czy ktoś mógłby narysować grafcet oraz schemat blokowy obrazujący proces decyzyjny zmian prędkości ruchu przenośników.
  • Poziom 9  
    U nas teoria 14 stycznia o 14 bardzo proszę osoby które będą mieć wcześniej o jakąkolwiek pomoc z góry dzięki
  • Poziom 11  
    Teoria raczej na 99% w całej Polsce w tym samym czasie.
  • Poziom 9  
    Właśnie, że nie jest. Na ostatnim tez nie było wszędzie o tej samej porze. Raczej Ci na komputerach co zdaja mają egzamin wcześniej ale nie jestem pewny
  • Poziom 11  
    Tu masz racje tylko Ci na komputerach o których zapomniałem mogą pisać wcześniej.
  • Poziom 12  
    Ma ktoś arkusz pisemny i praktyczny E.19 z czerwca 2015?
  • Poziom 8  
    panowie ma ktos juz termin praktyki?
  • Poziom 14  
    Jesli sie nie myle to w naszej szkole 2 i 3 lutego bedzie E.19
  • Poziom 12  
    Zamieszczam arkusz praktyczny z czerwca 2015. Jakby ktoś umiał narysować grafcet do tego zadania? Może zmieszczajcie tu jakieś przykłady zadań z rozwiązaniami na tym forum, bo same terminy egzaminów to nic nie daje na razie. Jak się rozpocznie egzamin to będziemy dyskutować o zadaniach które będą w tym roku.Zapraszam do wymiany doświadczeń.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Ma ktos program zrobiony do tego zadania E.19 z czerwca 2015r od lapawy?
  • Poziom 9  
    Ktoś może ma arkusz z teorii? (E.19 czerwiec 2015)
  • Poziom 2  
    Skąd posiadacie ten arkusz praktyczny (ten z prasą) ? To jakiś przykładowy czy ktoś pisał ten egzamin?
  • Poziom 7  
    lapawa1 napisał:
    Zamieszczam arkusz praktyczny z czerwca 2015. Jakby ktoś umiał narysować grafcet do tego zadania? Może zmieszczajcie tu jakieś przykłady zadań z rozwiązaniami na tym forum, bo same terminy egzaminów to nic nie daje na razie. Jak się rozpocznie egzamin to będziemy dyskutować o zadaniach które będą w tym roku.Zapraszam do wymiany doświadczeń.
    Pozdrawiam

Witam. W załączniku grafcet do tego zadania oraz tabelka przyporzadkowania, niestety nie wiem czy jest on dobrze wykonany. Może ktoś da radę to sprawdzić.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Może ma ktoś z was jakieś notatki albo instrukcje jak pisać grafcet?
    Nie znam się tak dobrze na grafcetach ale wydaje mi się że w tych miejscach co poprawiłem na kolorowo są błędy, jak myślicie?
  • Poziom 14  
    Lapawa ma racje , nie mozna 2 tranzycji stosowac pomiedzy jednym a drugim krokiem (maksymalnie 1) ; jezeli mamy kilka wariantów to stosujemy podwojna linie , i po ukonczeniu tych wariantow , rowniez musimy te 2 linie narysowac :)
  • Poziom 7  
    Co do tych tranzycji, to one nie są podwójne. Pomyliły mi sie symbole (V-lub), (^-i);na grafcecie mają być odwrotnie wszedzie. Więc to nie są po 2 tranzycje ale warunek np. (B4=1 i B5=0 )lub (B4=0 i B5=1). Sorki za mój błąd. Co do tych linii to faktycznie, mają sie też kończyć podwójnie ale to tutaj można poprawić bez żadnych większych zmian. Przed krokiem 7 jest taki sam warunek jak przed krokiem 4. Nie jestem pewien co z tym czasem,który też zaznaczyłeś (t< 2s) ale w zadaniu było, że coś jest sprawdzane czy wykonywane w czasie do 2 sekund,już nie pamietam. Skrót DR-opóźnienie i reset.