Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

E.19 Projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych STYCZEŃ

wojtek.g1 25 Sep 2015 16:23 110598 429
SterControl
    wojtek.g1
    Level 8  
    Zapraszam wszystkich do dzielenia się informacjami na temat egzaminu E.19 który odbędzie się w styczniu lub lutym
  • SterControl
    karol1996
    Level 19  
    Witam
    W naszej szkole odbędzie się on dopiero w czerwcu, po maturach.
    Najprawdopodobniej będzie można wybrać pomiędzy ladem a fbd oraz logo a simatic'em

Pozdrawiam,
    Karol
  • SterControl
    tom96
    Level 10  
    U mnie egzamin na 100% w styczniu. Dokładniejszych dat nie pamiętam :)
    Kemorr
    Level 11  
    U mnie też w sesji styczeń-luty i jeszcze nie wiadomo na jakich sterownikach czy Siemens czy Logo.
    wojtek.g1
    Level 8  
    A jak wasze poprzednie kwalifikacje? U nas w klasie E.18 zdało tylko 9osob na 18 a E.03 zdali wszyscy
    szyma1234
    Level 1  
    Czy ma ktoś arkusz egzaminacyjny dla kwalifikacji E19 z części pisemnej
    klusauke
    Level 9  
    U mnie w szkole egzaminy bedą 19-22 stycznia, teoria pewnie wszyscy razem ale nie wiem kiedy
    Pozdro
    Pawelbravo
    Level 8  
    lapawa1 wrote:
    Witam czy ktoś z was ogarnia Grafcet, ktory ma być podobno na E 19? Czy mógłby ktoś narysować grafcet do tego zadania z załącznika.

Właśnie, czy ktoś mógłby narysować grafcet oraz schemat blokowy obrazujący proces decyzyjny zmian prędkości ruchu przenośników.
    misiek1104
    Level 10  
    U nas teoria 14 stycznia o 14 bardzo proszę osoby które będą mieć wcześniej o jakąkolwiek pomoc z góry dzięki
    Kemorr
    Level 11  
    Teoria raczej na 99% w całej Polsce w tym samym czasie.
    misiek1104
    Level 10  
    Właśnie, że nie jest. Na ostatnim tez nie było wszędzie o tej samej porze. Raczej Ci na komputerach co zdaja mają egzamin wcześniej ale nie jestem pewny
    Kemorr
    Level 11  
    Tu masz racje tylko Ci na komputerach o których zapomniałem mogą pisać wcześniej.
    lapawa1
    Level 12  
    Ma ktoś arkusz pisemny i praktyczny E.19 z czerwca 2015?
    klusauke
    Level 9  
    panowie ma ktos juz termin praktyki?
    tigrom
    Level 14  
    Jesli sie nie myle to w naszej szkole 2 i 3 lutego bedzie E.19
    lapawa1
    Level 12  
    Zamieszczam arkusz praktyczny z czerwca 2015. Jakby ktoś umiał narysować grafcet do tego zadania? Może zmieszczajcie tu jakieś przykłady zadań z rozwiązaniami na tym forum, bo same terminy egzaminów to nic nie daje na razie. Jak się rozpocznie egzamin to będziemy dyskutować o zadaniach które będą w tym roku.Zapraszam do wymiany doświadczeń.
    Pozdrawiam
    tigrom
    Level 14  
    Ma ktos program zrobiony do tego zadania E.19 z czerwca 2015r od lapawy?
    tom96
    Level 10  
    Ktoś może ma arkusz z teorii? (E.19 czerwiec 2015)
    Kloczek123
    Level 2  
    Skąd posiadacie ten arkusz praktyczny (ten z prasą) ? To jakiś przykładowy czy ktoś pisał ten egzamin?
    Pawelbravo
    Level 8  
    lapawa1 wrote:
    Zamieszczam arkusz praktyczny z czerwca 2015. Jakby ktoś umiał narysować grafcet do tego zadania? Może zmieszczajcie tu jakieś przykłady zadań z rozwiązaniami na tym forum, bo same terminy egzaminów to nic nie daje na razie. Jak się rozpocznie egzamin to będziemy dyskutować o zadaniach które będą w tym roku.Zapraszam do wymiany doświadczeń.
    Pozdrawiam

Witam. W załączniku grafcet do tego zadania oraz tabelka przyporzadkowania, niestety nie wiem czy jest on dobrze wykonany. Może ktoś da radę to sprawdzić.
    Pozdrawiam.
    lapawa1
    Level 12  
    Może ma ktoś z was jakieś notatki albo instrukcje jak pisać grafcet?
    Nie znam się tak dobrze na grafcetach ale wydaje mi się że w tych miejscach co poprawiłem na kolorowo są błędy, jak myślicie?
    tigrom
    Level 14  
    Lapawa ma racje , nie mozna 2 tranzycji stosowac pomiedzy jednym a drugim krokiem (maksymalnie 1) ; jezeli mamy kilka wariantów to stosujemy podwojna linie , i po ukonczeniu tych wariantow , rowniez musimy te 2 linie narysowac :)
    Pawelbravo
    Level 8  
    Co do tych tranzycji, to one nie są podwójne. Pomyliły mi sie symbole (V-lub), (^-i);na grafcecie mają być odwrotnie wszedzie. Więc to nie są po 2 tranzycje ale warunek np. (B4=1 i B5=0 )lub (B4=0 i B5=1). Sorki za mój błąd. Co do tych linii to faktycznie, mają sie też kończyć podwójnie ale to tutaj można poprawić bez żadnych większych zmian. Przed krokiem 7 jest taki sam warunek jak przed krokiem 4. Nie jestem pewien co z tym czasem,który też zaznaczyłeś (t< 2s) ale w zadaniu było, że coś jest sprawdzane czy wykonywane w czasie do 2 sekund,już nie pamietam. Skrót DR-opóźnienie i reset.