Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki dźwięku przestrzennego Logitech podłączone pod sprzęt stereo

Irata4 25 Wrz 2015 19:34 1146 4
  • #1 25 Wrz 2015 19:34
    Irata4
    Poziom 2  

Witam
    Mam pewien problem z Głośnikami Logitech X540.
    Głośniki zakupiłem do konsoli stereofonicznej ,by uzyskać dźwięk 2 razy stereo przód i tył a także subwoofer,do testów podłączyłem głośniki jackiem pod wejście słuchawkowe w Laptopie ,podłączyłem je poprzez kostkę(od x530) pod którą podpina się trzy jack/i a z drugiej strony są gniazda na dwa wtyki czincz pod które podłączyłem kabel zakończony jack/iem i podłączyłem pod laptopa .
    Gdy włączam muzykę i przesuwam suwak w programie muzycznym tak by grał prawy bądź lewy kanał (sprawdzanie stereo) to niby jest ok ,ale tył gra tak samo ,nie reaguje na zmianę kanałów lewy-prawy , gra troszkę jakby ciszej niż przód i inaczej to znaczy inaczej niż przedni głośnik po tej samej stronie .
    Sprawdzałem który jack działa i działa ten z napisem front ,inne mogę odłączyć i gra tak samo ,czego to może być wina ?
    ...może tak powinno być ?
    Kostka jest od innego zestawu ,który nie ma funkcji matrix ,tutaj włączenie tej funkcji nic nie zmienia ,może jack z dwoma czinczami jest nie taki jak być powinien,sam już nie wiem.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 25 Wrz 2015 23:06
    romeok01
    Poziom 35  

Jak już chcesz tak bardzo podwójne stereo, to musiałbyś z wyjścia dźwięku rozdzielić sygnał na głośniki przednie i soround i aby grał subwoofer, również na subwoofer.

Nie wiem czy takie coś ma w ogóle sens, głośniki 5.1 grają dobrze przy źródłach dźwięku 5.1 , a przy stereo grają w stereo, chyba, że sobie ustawiałeś dolby soround.

Takie zestawy są przeznaczone, do komputerów, które mają wyjścia audio na 6 głośników, laptopy mają przeważnie tylko wyjście na słuchawki i takie zestawy się nie nadają.

Można by to zrobić na 2 rozdzielaczach słuchawek i odpowiedniej liczbie przewodów jack - jack, tak jakbyś chciał, albo na takich rozdzielaczach -> Link ale to raczej nie ma sensu.

Do źródeł stereo stosuje się głośniki stereo.

Te zestawy głośników nie mają dekodera Dolby Digital, który dekoduje dźwięk na przestrzenny i są przeznaczone do komputerów z kartą dźwiękową z wyjściem na 6 głośników, wtedy karta dźwiękowa rozdziela i dekoduje dźwięk przestrzenny.

Jak masz możliwość sprzedaj te głośniki i kup sobie zestaw stereo, bo ze stereo nie zrobisz Dolby Digital 5.1.

Kup sobie Microlab FC330, to Ci to dobrze zagra w stereo -> Link

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 26 Wrz 2015 01:13
    Irata4
    Poziom 2  

Wiem co potrzeba by uzyskać prawdziwe 5.1 (mam podpięte PS3,X-Boxa1 i odtwarzacza Blu ray w innym pokoju ) tyle tylko że z Wii,Amigi i Atari i innych starszych urządzeń tego nie uzyskam ,jedynie takie oszukane,chciałbym jednak by grało poprawnie ,szczególnie jeżeli chodzi o Wii.

Czyli z tymi głośnikami wszystko jest ok ?
    Przy połączeniu jack plus kostka zawsze tył gra niezależnie od tego czy puścimy prawy czy lewy kanał,dźwięk w przednich satelitkach gra poprawnie ,jedynie tył gra jakby w mono ,specjalnie dokupiłem do nich tę kostkę do podłączania dźwięku stereo .

Dziękuje za link ,takie głośniki przydadzą się na zlotach A8 jak i do muzyki,Technics już powoli pada ,Z czasem na pewno je zakupię.

0
  • #4 26 Wrz 2015 09:15
    romeok01
    Poziom 35  

Tak wszystko jest ok z tym głośnikami, będą tak grały przy źródłach stereo.

0
  • #5 09 Kwi 2016 19:21
    Irata4
    Poziom 2  

Zamówiłem w LOGITECH kostkę ,koszt 50 zł -mają tego dużo na magazynie .
    lewy i prawy stereo tył dopełnia przestrzeń(surround).
    Kupiłem Z5400 i pięknie grają a wszelakie problemy odeszły w niepamięć ,powolutku składam Hi endowe 5.1 na razie mam dwa monitory Mordaunt Short za które dałem 1200 .

0