Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gb street 4t - i mały wybuch

marcin_328i 25 Wrz 2015 20:36 513 4
  • #1 25 Wrz 2015 20:36
    marcin_328i
    Poziom 9  

Ostatnio ustawiłem zawory w swoim gb street. Wlotowy 0,06 wylotowy 0,08. Chodził po tym zabiegu jak marzenie. Zrobiłem kilka kilometrów i bach jakby zgasł ale trochę łapał obroty. Zgasilem patrze a tu lewa okrągła pokrywka się rozsypala a ja jestem cały w oleju. Dopchalem do domu i zamówiłem owa pokrywke. Zakładam pare dni potem. Odpalam. Zapalił ladnie ale nie wkreca się na obroty tak że nawet się ruszyć z miejsca nie da. Luz zaworowy w porządku. Wyczyscilem gaźnik i nic. Już nie mam pomysłów co to może być dodam jeszcze że jak się uda go już wkręcić na obroty to strzela w wydech. Wypowiadajcie się, każdy pomysł się liczy. Z góry dzięki.

• Pomocny post
    #2 25 Wrz 2015 21:27
    Stanisław Chwalisz
    Spec od samochodów

Za uboga mieszanka.

• #3 26 Wrz 2015 07:53
    marcin_328i
    Poziom 9  

A dlaczego mogła peknąc ta pokrywka? Ma to jakiś związek? On chodził idealnie dopóki nie wywalilo dekla. Wątpię zeby gaźnik przestawil się tak gwałtownie podczas jazdy i w tym samym momencie co pęknięcie głowicy. Może coś z rozrzadem?

• #4 27 Wrz 2015 13:48
    Staszek49
    Poziom 33  

Wg mnie, takie objawy wskazują (bez urazy) na niestarannie złożony rozrząd. Po uruchomieniu silnika rozrząd mógł się przestawić, gdyż np. śruby regulacyjne "popuściły". Sprawdź napinacz łańcuszka rozrządu, może się (zużył) uszkodził, w wyniku czego łańcuszek "przeskoczył" o 1 lub 2 ząbki.
    P. kolego rozbierz górę silnika i krytycznie oceń jego stan tj. co uległo jeszcze uszkodzeniu i ewentualnie co było powodem awarii.

• #5 29 Wrz 2015 12:29
    marcin_328i
    Poziom 9  

Swieca gubila masę. Juz wszystko ok.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME