Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu

25 Wrz 2015 21:12 1089 4
  • Poziom 15  
    Witam
    Zestaw:
    Procesor: I7-4790k
    Karta: GTX980ti
    Płyta: Z97X - Gaming 5
    Zasilacz: Corsair VS550

Mam taki problem, że głównie w przerywnikach filmowych w grach resetuje mi się cały komputer.
    Nie ma znaczenia czy gram dużo czy mało. Temperatura procesora nie ma znaczenie. Czasem się zresetuje przy 50C a czasem przy 80C.

Testowałem pograłem OCCT
    Test CPU: OCCT strasznie szybko wzrasta mi temperatura procesora do 90C i program przerywa test ale komputerem nic się nie dzieje.

Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu
    Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu

Test GPU: 3D
    Mogę wykonać maksymalnie na 110fps i nic się nie dzieje a jak ustawie 120fps od razy reset komputera jest.

Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu
    Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu

Program podaje bardzo niskie napięcia zamiast 12V wyświetla 7V. Nie jestem pewny czy program źle czytuje czy naprawdę jest taki problem.

Wydaje mi się że zasilacz nie daje sobie rady przy normalnej pracy jest ok ale jeżeli trzeba natychmiast dużej mocy zasilacz pada.

Proszę o pomoc
    Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    lu106 napisał:
    Proszę o pomoc

A ja proszę o odczyt fizyczny napięć zasilacza (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html)

Ponadto: Chłodzenie procesora jest standardowe? Ten procesor trochę się grzeje, warto byłoby pomyśleć nad jego wymianą, tym bardziej że to procesor do kręcenia.

lu106 napisał:
    Wydaje mi się że zalicz nie daje sobie rady przy normalnej pracy jest ok ale jeżeli trzeba natychmiast dużej mocy zasilacz pada.

To prawdopodobne, ale żeby to potwierdzić trzeba zmierzyć napięcia multimetrem.
  • Poziom 15  
    Wykonałem pomiary
    Pomiar bez obciążenia
    Pomiar na złączu zasilaniu dysku IDE
    5V - 5,16V
    12V - 11,68V

Pomiar przy obciążeniu takim żeby komputer się nie wyłączył
    OCCT 110fps karta graficzna 53C
    5V - 5,17V
    12V - 11,67V

Pomiary na 130fps pomiar odczytany przed wyłączeniem się komputera
    Karta graficzna 60-65C
    5V - 5,23V
    12V - 11,41V

Pomiar na złączu karty graficznej 2x8pin
    12V - 11,37V

Pomiar na złączu ATX 8pin
    12V - 11,34V

Pomiar na złączu ATX 24pin
    3,3V - 3,36V
    Komputer się wyłącza przy dużym obciążeniu
  • Spec od komputerów
    Prosta sprawa: zasilacz do wymiany, masz za niskie napięcie na linii 12V. Zmień go jak najszybciej bo może to skutkować uszkodzeniem sprzętu.
  • Poziom 15  
    Wymiana zasilacza pomogła.
    Napięcie na pełnym obciążeniu 11,7V
    Napięcie bez obciążenia 12,0V

Pozdrawiam