Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris I 2003. Centralny zamek oraz radio.

.Archi. 26 Sep 2015 07:52 2793 10
    .Archi.
    Level 10  
    Witam.

Ostatnio zakupiłem używaną Toyotę Yaris I z 2003 roku. Podczas użytkowania zauważyłem dwa irytujące błędy.

Mianowicie:

- centralny zamek działa co najmniej dziwnie, troje drzwi otwiera a jedne nie. Niby coś tam drga ten zamek ale nic się nie dzieję. Bez względu na to czy otwieram kluczykiem czy pilotem.

-radio też ma swoje humory. Najczęściej po włączeniu wyświetla stację i utwory, ale z głośników nic nie słychać. Czasami zdarza się że jakiś czas działa i nagle włączają się głośniki z głosem na full, chwilę pochodzi i znowu się wyłącza głos.

Gdzieś czytałem że może to przez słaby akumulator, ale specjalistą nie jestem.
    Mam też pytanie, gdzie mogę dorobić/ kupić drugi kluczyk do tego samochodu?

Pozdrawiam!
  • Helpful post
    ladamaniac
    Level 39  
    Z pierwszym jedź do mechanika, prawdopodobnie uszkodzony siłownik.
    Drugie to pewnie fabryczne radio, te tojotowe mają taką przypadłość, podjedź do kogoś od radiów.
    Trzecie podjedź do kogoś co dorabia kluczyki.
    Wszystkie te trzy rzeczy możesz teź naprawić w serwisie.
    Nie wiemy czy centralny fabryczny, czy dokładany, z radiem to samo, co mam powiedzieć o doraianiu kluczyka skoro profil niepełny, nie ma skąd jesteś. Czasem ktoś z elektrody mieszka blisko ciebie i może pomóc.
    Jakie pytanie taka odpowiedż.
    .Archi.
    Level 10  
    Akurat serwis Toyoty mam niedaleko, więc to dobrze że to wszystko da się tam ogarnąć. Radio oraz zamek jest fabryczny. Jaki koszt tych napraw może być?
  • Helpful post
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    .Archi. wrote:
    Jaki koszt tych napraw może być?

Radio 100-300 zł.

.Archi. wrote:
    nagle włączają się głośniki z głosem na full

Jeszcze trochę i dojdą jeszcze głośniki do wymiany.
  • Helpful post
    ladamaniac
    Level 39  
    O proszę, okolice Tarnowa, jeszcze trochę i wyjdzie, że mieszkasz obok mnie.
    W serwisie będzie najdrożej. Radia nie naprawią, tylko zaproponują wymianę na nowe, ostatnio do podobnego rocznika do Rav4 używane kupiłem za 150zł. Siłownik jak chcesz nowy, to tylko serwis używane od 40 do 100 zł najbliższy autozłom masz w Łukanowicach, wymianę średnio zdolny amator hobbysta ogarnie bez problemu. Kluczyk podrzucę na priv bo będzie, że reklama.
    .Archi.
    Level 10  
    Nigdy nie wiadomo :). Najpierw podjadę do jakiego mechanika, może akurat da się to naprawić bez wymiany choć jednej części.
  • Helpful post
    ladamaniac
    Level 39  
    Jak coś słychać w tym siłowniku, to na naprawę bez wymiany bym nie liczył. Poza tym czasem naprawa takich rzeczy wyjdzie drożej niż wymiana na używany (czas też się liczy ).
  • Helpful post
    wqq
    Level 22  
    Może masz problem w przelotce z kablami do drzwi, stąd problem z centralnym oraz radiem...
    .Archi.
    Level 10  
    Jeśli chodzi o siłownik to nic nie słychać, ręcznie jak go wyciągam to bez problemu wchodzi/wychodzi, a jak używam pilota/ zamka to lekko drga ale nie ruszy.
  • Helpful post
    kortyleski
    Level 43  
    Nikt ci tego przez internet nie naprawi. Jak siłownik daje oznaki życia to może po demontażu da się naprawić. Ale przy cenach używanych kaset nie ma to sensu. 50 zamek plus godzinka roboty i za 150 masz sprawne drzwi. Radio... Trzeba podłączyć na stole i zobaczyć jak się zachowuje. A kluczyk to już Google i szukanie w okolicy. Grot ci wszędzie dorobią ale trzeba jeszcze immobiliser dopisać.
    .Archi.
    Level 10  
    Myślę że już wystarczająco wam czasu zabrałem. Dowiedziałem się dużo, teraz pora na działanie. Dzięki za pomoc i pozdrawiam!