Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy dimension 520 komunikacja z PC

26 Wrz 2015 08:24 1308 10
  • Poziom 9  
    Witam,
    Przeszukałem forum jednak nie znalazłem żadnych informacji dotyczących mojego problemu. Problem polega na komunikacji między centralą Galaxy Dimension 520 przy użyciu modułu Ethernet E080 a komputerem. Po podłączeniu komputera do modułu nie mam dostępu do centrali. Prosiłbym o pomoc jak należy prawidłowo podłączyć centrale z PC bym mógł ją zaprogramować bezpośrednio z PC korzystając z frontshella.
    Z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 18  
    A centrala to nowa czy już jakiś czas jest na obiekcie? Moim zdaniem najprościej zadzwonić do dystrybutora - zwłaszcza, że jest tylko dwóch w Polsce.
  • Poziom 12  
    Nie oczekuj że ktoś napisze dla Ciebie instrukcję. Z czym masz problem ? Z wprowadzeniem adresu IP ? Porty pozostają domyślne. Jeśli jest to używka to ktoś mógł zmienić hasło dostępu zdalnego, ale z tego co napisałeś wnioskuje że nie dotarłeś jeszcze do tego miejsca.
  • Poziom 9  
    Centrala jest nowa. Nie jestem pewien czy w dobre miejsce wpisałem adres IP. Zrobiłem to w opcji 56.4.1.1. Następnie w frontshellu dodałem nowy obiekt podając adres IP wpisany do centrali. Gdy chciałem się połączyć z centralą wyskoczyło okienko do podania hasła. Z tego co zdążyłem wyczytać przy pierwszym uruchomieniu powinienem zostawić puste pole, jednakże mogę się mylić.
  • Poziom 12  
    Adres komputera znajduje się w tej samej podsieci ? Ustawiłeś parametry komunikacji w serwerze(adres ip, porty itp.) oraz frontshellu(komunikacja po ethernecie) ? Jeśli masz fabrycznie nową centralę hasło pozostawiasz puste. W centrali wpisałeś adres w poprawnym miejscu.
  • Poziom 9  
    Komputer połączony jest skrętką bezpośrednio z modułem więc wnioskuje że są w tej samej podsieci. Jeśli chodzi o ustawienia niestety w CommServer nie mogę nic zmienić prócz portu, który ma właściwą wartość. Dodatkowo w zakładce porty nic mi się nie pokazuje możliwe. Natomiast w Frontshellu po wejściu w wcześniej stworzony obiekt zmieniłem ustawienie na komunikację przez ethernet. I problem w tym, że nie mam już pomysłu co może być nie tak :(
  • Poziom 12  
    Jaki masz adres IP komputera i modułu ethm ? Możesz go spingować ?
  • Poziom 9  
    IP 169.254.74.204. Po pingowaniu wyszło 0 strat i czas poniżej 1ms. Po próbie połączenia z centralą przez Frontshella wyskakuje komunikat brak możliwości połączenia przez moduł Ethernet oraz brak możliwości połączenia z modułem zdalnym.
  • Poziom 18  
    Jak się podpytam gdzie ją zatem kupiłeś? Wnioskuję, że nie u tego dystrybutora u którego dostałbyś porządne wsparcie techniczne oraz szkolenia. Galaxy to nie Integra, że każdy "z ulicy" to poprawnie zaprogramuje.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Zapytam ponownie o IP komputera i Ethma.
  • Poziom 9  
    IP komputera ustawiłem na 192.1.1.19 natomiast do modułu wpisałem 192.1.1.20. Przy próbie połączenia wyświetlany jest komunikat o sprawdzaniu hasła, który po chwili zmienia się na komunikat o braku możliwości połączenia z modułem zdalnym. Dodatkowo wyskakuje okienko o przerwanej komunikacji z obiektem.

Dodano po 2 [godziny] 23 [minuty]:

Nareszcie udało mi się połączyć z centralą. Dzięki za chęć pomocy i poświęcony czas. Temat uznaje za rozwiązany.