Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brotje WBS 22E - jak zaprogramować grzanie c.w.u.

Ateva69 26 Sep 2015 12:42 2100 3
 • #1
  Ateva69
  Level 9  
  Mam nowy kocioł Brotje WBS 22E i nie mogę zaprogramować go tak żeby grzał wodę wtedy kiedy chcę. Mam podłączony zasobnik 250 litrów firmy Viessmann.

  Ustawiłem grzanie wody 2 razy dziennie - rano od 6:00 do 6:20 i wieczorem od 19:00 do 19:20. Te 20 minut wystarcza mu żeby nagrzać zasobnik.

  Oczekiwałem, że kocioł będzie grzał wodę tylko przez te 2 x 20 minut. Jest tak, że po włączeniu grzania c.w.u. kocioł natychmiast się uruchamia i grzeje zasobnik niezależnie od tego, która jest godzina. Potem jeśli woda jest zużywana i jej temperatura spadnie poniżej ustawionej granicznej temperatury to kocioł znowu się włącza i dogrzewa niezależnie od tego czy jest w którymś z tych 20 minutowych przedziałów czy nie.

  Dodam tylko, że ustawiłem również opcję, że zwolnienie do pracy (grzania c.w.u.) ma następować zgodnie z zaprogramowanymi okresami grzania (była jeszcze opcja 24h/d)

  Jakieś pomysły?

  Jarek
 • #2
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  W menu serwisowym trzeba sprawdzić czy jest ustawione że podgrzew c.w.u. ma następować zgodnie z odrębnym programem dla c.w.u. czy zgodnie z programem c.o. (wtedy podgrzew c.w.u. jest realizowany w przedziale dziennym programu c.o.)
 • #3
  Ateva69
  Level 9  
  Nie mam dostępu do menu serwisowego ponieważ tam trzeba podać hasło. Na tym poziomie do którego mam dostęp jest ustawione, że podgrzew ma następować zgodnie z programem dla c.w.u. Zaprogramowałem również na wszelki wypadek - dla sprawdzenia - programy dla c.o. dokładnie tak samo jak mam zaprogramowane grzanie wody (gdyby faktycznie w tym programie serwisowym było ustawione grzanie wody tak jak c.o.). No i kocioł dalej włącza się kiedy chce, grzeje zasobnik tylko i wyłącznie w zależności od tego czy temperatura wody jest poniżej podanej granicy czy powyżej. Zupełnie nie zwraca uwagi na podane czasy grzania c.w.u.
 • #4
  Ateva69
  Level 9  
  OK. Sprawa rozwiązana. Okazało się, że w trzeba było wejść w tryb programowania "serwis" i w programie dla c.w.u. zmniejszyć wartość parametru "temperatura zredukowana". Było to ustawione na 45 i kocioł włączał się dlatego bo musiał dogrzać wodę do zadanej minimalnej - czyli właśnie do 45oC. Teraz ustawiłem na 10oC i jest ok.