Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda Premacy - Instalacja Stargas Polaris ciśnienie reduktora

26 Wrz 2015 14:37 1050 1
  • Poziom 2  
    Witam,
    Od jakiegoś czasu mam problem z instalacją stargas polaris i notorycznym przełączaniu na benzynę co jakiś czas (a także w granicach 100 km/h lekko przy szarpie na 5 biegu). Zacząłem tanim kosztem, czyli filtry. Kupiłem interfejs do tego ustroństwa podpiąłem toto pod komputer i zobaczyłem 2 błędy 1. Temp too high oraz presure too high. Wymieniłem membrany i po przejechaniu 200 km lepiej ale później problem się znowu pojawił. Wyskoczył błąd zbyt wysokiej temperatury. W trakcie obserwacji ciśnienia (mając szczęście) zobaczyłem coś dziwnego, instalacja sama przełączyła się na benzynę (pokazując błąd migające diody na przełączniku gazu) podczas przełączenia ciśnienie spadło z 1,2 bara do 0,2 i po jakiś 10 sek wskoczyła na 2 bary (na benzynie tak jest zanim się zmieni na gaz). Jak wymieniałem membrany w sumie czysto było reduktorze. Nie wiem czy to może pomoże w ocenie ale posiadam także pustą instalację lubryfikatora do lpg wpiętą trójnikiem do podciśnienia (tak mi się wydaje). I teraz mając taką wiedzę czy ktoś mi powie cóż to może być? Czy to może być cewka na elektrozaworze valtec, która odcina ciśnienie na chwilkę?
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 41  
    Może być trzpień w elektrozaworze, który odcina dopływ gazu. Może być tam brudno i się zacina. Najlepiej zakręć gaz na butli i wyjmij ten trzpień. Mapsensor może też być uszkodzony.