Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek MTD - głośna praca skrzyni hydrostatycznej

26 Wrz 2015 15:07 7329 10
  • Poziom 6  
    Witam, kupiłem kosiarkę MTD eh 130 mam problem ze skrzynią biegów a mianowicie głośną jej pracą. Skrzynia jeździ do przodu i do tyłu normalnie, ma siłę, tylko kiedy jest zimna jest troszkę leniwa i głośno pracuje jak się rozgrzeje jest troszkę ciszej. Chciałem sprawdzić stan oleju okazało się że brakuje korka wlewu oleju a skrzynia jest mokra nie wiem jaki powinien być poziom oleju i jakim olejem to uzupełnić skrzynia to hydro-gear proszę o pomoc.
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Skrzynia to HYDRO-GEAR SULLIVAN Tak jest napisane na naklejce są jeszcze jakieś numery i kody kreskowe jeżeli to coś pomoże to mogę napisać
    150071 319-0650 Napiszę jeszcze że przy wymianie paska jazdy traktorek był przekręcony i troszkę tego oleju wylało się olej był czarny i wyglądał na mocno przepracowany. Znalazłem gdzieś żę olej to 20w 50 ale pewności nie mam dziękuję za pomoc pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Czy po spuszczeniu oleju i zalaniu nowego skrzynia się nie zapowietrzy, a jeśli tak to jak ją odpowietrzyć?
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Kolego, olej wymieniony, skrzynia ucichła, dwie godziny pracy i już wszystko śmiga. Dziękuje bardzo za pomoc, ale mam jeszcze do ciebie pytanko? Pasek jazdy jest w bardzo kiepskim stanie problem, w tym że długość mojego i tego z katalogu jest zupełnie inna, u mnie jest 2560 mm mierząc po zewnętrznej a w katalogu 2667 też po zewnętrznej. Kod kosiarki to 13AA795N678. Czy przy wciśniętym pedale pozycja poluzowany pasek, skrzynia powinna pracować, bo u mnie pasek się luzuje ale nie na tyle, żeby rozłączyć napęd skrzyni więc może ktoś zamontował za krótki pasek.
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Zamówiłem pasek taki jak z katalogu i pasuje. Napinacz był założony odwrotnie teraz wszystko śmig skrzynia staje po wciśnięciu pedału sprzęgła jest tak jak powinno. Jeszcze mam jedno pytanko masz może schemat instalacji elektrycznej tej kosiarki mtd EH 130. Pozdrawiam i dziękuje.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    Witam
    Kolego czy ten olej co zalaleś do skrzyni to np. Motul czy Castrol bądź innej marki 20w50 do motocykli 4T ?