Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopia systemu windows 8.1

26 Wrz 2015 15:17 627 2
  • Poziom 18  
    Witam, to znowu ja :D

Na dniach odsyłam laptopa na gwarancję, boje się, że stracę dane, a najgorzej boje się o system, instalować go od nowa, kilka GB aktualizacji.. Szlag mnie trafi, stwierdziłem, że zrobię sobie kopie, a Was chciałem spytać, czy sposób opisany tu

Kopia zapasowa

poskutkuje? Chodzi mi o to, czy po przywróceniu systemu z tej kopii mój system będzie w takim samiutkim stanie jak przy wykonaniu kopii?

Oraz - może polecicie lepsze, pewniejsze narzędzia do wykonania kopii? ]Link[/url]
  • Spec od komputerów
    Najlepiej zrób skompresowany obraz całego dysku. Zrobisz to z dowolnego linuksa live np poleceniem gzip. Wolnego miejsca na dysku do zapisania obrazu potrzeba ok 30 -50 % zajętego miejsca na dysku źródłowym.
    Nawet gdyby dysk był wymieniony na nowy to z takiego obrazu przywrócisz wszystko do stanu jak z dnia robienia obrazu.
    Przykładowe polecenie
    gzip -c /dev/sda > /media/sdb1/obraz.gz
    sda -dysk źródłowy
    sdb1 to zamontowana partycja na dysku docelowym do zapisania obrazu
    Jak masz odpowiednio duży nośnik na kopię to możesz zrobić obraz nie skompresowany 1:1
    Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    linuks napisał:
    Najlepiej zrób skompresowany obraz całego dysku. Zrobisz to z dowolnego linuksa live np poleceniem gzip. Wolnego miejsca na dysku do zapisania obrazu potrzeba ok 30 -50 % zajętego miejsca na dysku źródłowym.
    Nawet gdyby dysk był wymieniony na nowy to z takiego obrazu przywrócisz wszystko do stanu jak z dnia robienia obrazu.
    Przykładowe polecenie
    gzip -c /dev/sda > /media/sdb1/obraz.gz
    sda -dysk źródłowy
    sdb1 to zamontowana partycja na dysku docelowym do zapisania obrazu
    Jak masz odpowiednio duży nośnik na kopię to możesz zrobić obraz nie skompresowany 1:1
    Pozdrawiam.

Ok, załóżmy scenariusz, ze dostaje nowy dysk. Wtedy z tego obrazu przywrócę wszystko a wszystko ? Nawet układ partycji ?

No i spytam, czy jest sens robić coś takiego, jeżeli mi zależy tylko na systemie z aktualizacji, dlatego, ze laptop dopiero co wrócił z gwarancji (o ironio wymiana dysku) i wszystkie moje pliki mam na dysku przenośnym.

PS: GDZIE BYLEŚ GDY SZUKAŁEM ODPOWIEDZI NA PYTANIE JAK URATOWAĆ DANE Z DYSKU :D