Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe Panasonic w telewizorze HDMI

AkkarinPLN 26 Wrz 2015 15:27 1611 8
  • #1 26 Wrz 2015 15:27
    AkkarinPLN
    Poziom 2  

Witam. Kupiłem telewizor Samsung Smart. Znalazłem też w piwnicy stare kino domowe sprzed 10 lat. Kino domowe jest zasilane i sterowane przez odtwarzacz DVD. Stąd moje pytanie. Czy dałoby radę jakoś podłączyć te głośniki do telewizora? Zaprezentuje dla ułatwienia jak to wygląda.

TV - obraz z dekodera do telewizora drogą HDMI

Kino domowe - kable z drutami biegną do Subwoofera i stamtąd kablem euro do DVD.

Czy dałoby rade jakoś przesterować obraz z telewizora do DVD (telewizor posiada czincze)? Czy to kino domowe będzie mi służyć tylko jako odtwarzacz zwykłego dvd. Proszę o pomoc! Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Edit: Telewizor Samsung UE40H6400
    Panasonic SA HT 535

1 8
  • #2 26 Wrz 2015 15:41
    kokapetyl
    Poziom 43  

AkkarinPLN napisał:
    Czy dałoby rade jakoś przesterować obraz z telewizora do DVD

W jakim celu ?
    Z DVD do TV to jeszcze bym rozumiał.

0
  • #3 26 Wrz 2015 15:44
    AkkarinPLN
    Poziom 2  

Moja pomyłka. Wybacz. Chodzi mi tylko to, by dźwięk z telewizora szedł do kina domowego, przez co musi iść też do DVD.

0
  • #4 26 Wrz 2015 17:13
    romeok01
    Poziom 35  

Teraz wszystkie nowe telewizory mają tylko cyfrowe wyjście audio do zewnętrznego amplitunera, jakbyś nawet podłączył z wyjścia słuchawkowego z TV lub by był sygnał OUT na scart, to będzie to mizerny efekt, bo chyba to DVD posiada analogowe wejścia RCA.

0
  • #5 26 Wrz 2015 17:29
    kokapetyl
    Poziom 43  

AkkarinPLN napisał:
    bo chyba to DVD posiada analogowe wejścia RCA.

Raczej chyba nie posiada żadnych, bo jak autor napisał jest to "odtwarzacz DVD"

0
  • #6 26 Wrz 2015 19:47
    romeok01
    Poziom 35  

Jeśli to jest Panasonic SA HT 535 to ze zdjęć w internecie wynika, że posiada analogowe wejście audio.
    Kino domowe Panasonic w telewizorze HDMI

0
  • #7 26 Wrz 2015 19:56
    kokapetyl
    Poziom 43  

romeok01 napisał:
    wynika, że posiada analogowe wejście audio.

Tak masz rację, znając model sprawa się wyjaśnia. Autor na początku trochę namieszał.

1
  • #9 29 Wrz 2015 22:34
    AkkarinPLN
    Poziom 2  

Dodatkowe pytanie. Chcę zgrać na to DVD muzykę w formacie mp3. Mam do tego płyty DVD+R. Jak myślicie, odbierze taki format muzyki na tej płycie? Mam tylko jedną, więc tylko mam jedno podejście.

0