Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiesta mk V 1.8 Di - Woda cieknie od strony pasażera, filtr kabinowy?

lucrum.cesans 26 Sep 2015 18:45 1323 8
    lucrum.cesans
    Level 11  
    Drodzy Forumowicze.

Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją we Fieście mk V, że woda cieknie pod dywanik pasażera (prawa strona dywanika)? Wycieka spod deski rozdzielczej. Podejrzewam, że może to być przeciek gdzieś w okolicach filtra kabinowego ale jeszcze go nie rozkręcałem bo do obudowy filtra jest dość nieciekawy dostęp.

Czy ktoś z Was już odkręcał obudowę filtra kabinowego? Jeśli tak to będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Czy nie wpadnie mi nic do środka po odkręceniu wkrętów mocujących? Tzn. czy nie trzeba przytrzymać czegoś od dołu podczas odkręcania.

A może przecieku należy szukać gdzieś indziej?

PS. Nie mam klimatyzacji.
  • Helpful post
    @wojtek@
    Level 10  
    po pierwsze sprawdź czy nie ubywa Ci płynu chłodniczego, jeśli tak to prawdopodobnie przeciek nagrzewnicy (parujące tłuste szyby, specyficzny zapach po włączeniu ogrzewania, wilgotne dywaniki ) jeśli nie ubywa płynu a podobne objawy poza tłustymi szybami to prawdopodobnie do kabiny przedostaje się woda/ wilgoć z zewnątrz, polecam zacząć od przeglądu nagrzewnicy a być może samych połączeń układu ogrzewania wewnątrz auta
    lucrum.cesans
    Level 11  
    Płyn chłodniczy trzyma poziom. Woda pojawia się po opadach deszczu i wszystko wskazuje na obudowę filtra kabinowego. Czy jest coś obok filtra co może przeciekac? Kanalik odpływowy w rogu podszybia jest drozny.
  • Helpful post
    Jarzab M
    Level 17  
    A sprawdź odpływy wody z parownika klimatyzacji.
    lucrum.cesans
    Level 11  
    Nie mam klimatyzacji w aucie:)
  • Helpful post
    domex32
    Moderator of Cars
    Zdemontuj plastikową grodź, wyciągnij obudowę filtra i uszczelnij połączenie karoserii z obudową.

To najczęstsza droga wody do środka.
    lucrum.cesans
    Level 11  
    Dziękuję bardzo za wakazowki :)

Czy do wyjecia obudowy filtra konieczne bedzie odkrecenie zbiornika układu chłodzenia?
  • Helpful post
    domex32
    Moderator of Cars
    lucrum.cesans wrote:
    Czy do wyjecia obudowy filtra konieczne bedzie odkrecenie zbiornika układu chłodzenia?

Tak, wtedy jest dużo łatwiej.
    lucrum.cesans
    Level 11  
    Bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas. Pozostaje mi wziąć się do pracy:)

Edit: a jak przy odkrecaniu obudowy filtra, nie muszę niczego trzymać od dołu by nic nie odpadlo i nie wpadło do środka?