Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchomienie głowicy z radia samochodowego.

Qonex 26 Wrz 2015 23:18 1578 2
  • #1 26 Wrz 2015 23:18
    Qonex
    Poziom 9  

Witam!

Z radia samochodowego DAEWOO AKF-9255, wymontowałem taką głowicę wraz z resztą odbiornika:

Uruchomienie głowicy z radia samochodowego. Uruchomienie głowicy z radia samochodowego.

Jeśli ktoś nie jest w stanie rozczytać ze zdjęcia to:

Głowica, od lewej do prawej:
    ANT, AGC, B+, VT, OUT, VCO.

Płytka z odbiornikiem, od góry do dołu:
    VCO, VCC, S/M, MONO, SD, ST, R, L, SEEK, FM IN, NC IN, PC IN, OUT, NC, BAND, TV, AM B+, GND, ANT.

Z płytki wyczytałem, że układ jest zasilany napięciem 8V. (TV <- 8V).
    Proszę o napisanie do którego pinu co podłączyć, by uruchomić układ.
    Zależy mi na odbiorze stacji FM/AM i regulacji pasma za pomocą potencjometru.
    Z góry dziękuje za pomoc! :)

• Pomocny post
    #2 27 Wrz 2015 09:25
    aksakal
    Specjalista - urządzenia lampowe

ANT - antena, AGC (ARW) - automatyczna regulacja wzmacniania, B- zasilanie + 8V, minus zasilania - masa . VT - tu podajemy napięcie nastrajania z potencjometra, zasięgi przemiany napięcia są wskazane, IF OUT - wyjście pośredniej częstotliwości, podłacza się na IF IN plytky radioodbiornika, OSC OUT - wyjście napięcia heterodyny ( wykorzystuje się dla wskaznika częstotliwości ) - zazwyczaj w prostych radioodbiornikach nie wykorzystuje się. Uruchomienie głowicy z radia samochodowego. Plytka radioodbiornika - VCC - zasilanie 8V, IF IN - wejście wzmacniacza pośredniej częstotliwości, L - R - wyjścia niskiej częstotliwości lewego i prawego kanałów .BAND - włączenie funkcji radioodbiornika i przemiana diapazonów, Wszystkie wyprowadzenia oznaczone GND - masa. Dla użycia FM tego wystarcza . Sprawdzę jeszcze za schematem radioodbiornika i zawiadomię, być może mylę się.

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

Na tym zdjęciu realizacja podobnego projektu z użyciem modułu AM/FM od samochodowego radioodbiornika z dodaniem zasilacza i wzmacniacza niskiej częstotliwości. Wykorzystaj jak punkt orientacyjny dla realizacji twojego projektu. Uruchomienie głowicy z radia samochodowego.

Dodano po 27 [minuty]:

Ci należy mieć na myśli że między GLOWICA UKV i plytka radioodbiornika jest jeszcze kaskada wzmacniania na tranzystorze z ceramicznymi filtrami 10,7 MHz na wejściu i na wyjściu. W internecie jest schemat twojego radioodbiornika, weź jej dla orientacji. Po odkryciu strony przez 1 minutę pojawi się- This file is downloadable free of charge: Get Manual http://elektrotanya.com/daewoo_akf-9255_sm.pdf/download.html

• #3 27 Wrz 2015 22:06
    Qonex
    Poziom 9  

Dziękuje za treściwą odpowiedź!
    Jeśli uda mi się uruchomić odbiornik, to napiszę tu o tym.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME