Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focus Mk3 1,6Tdci - Wentylator chłodnicy nie wyłącza się

27 Wrz 2015 09:28 4020 7
  • Poziom 30  
    P165B-Parametr/Blokada osłony chłodnicy A
    -Brak objawu
    -Nieciągły
    Miał ktoś taki problem? Po kilku sekundach od uruchomienia zimnego silnika wentylator startuje pełną mocą.Wyłączę silnik a on chodzi jeszcze kilkanaście minut.Robi to czasami a w większości przypadków jest dobrze.
  • Poziom 21  
    Możesz mieć mało gazu w klimie albo problemy z czujnikiem temp. silnika lub jego podłączeniem zalecam diagnostykę i sprawdzenie parametrów silnika i klimy programem diagnostycznym bez tego ciężko wyrokować.
  • Poziom 30  
    Gaz jest,klima działa.Problem pojawia się czasami,w parametrach silnika nic złego nie widziałem.Jest tylko ten błąd,ale nie rozumiem opisu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tyle razy było proszone, podajecie błędy, napiszcie czym czytane. Faktycznie sprawa ciekawa, niestety też nie znam tego błędu.

Dodano po 4 [minuty]:

Z tego co widzę, auto powinno mieć żaluzje przed chłodnicą, sterowane elektrycznie. Przy zimnym silniku, po włączeniu zapłonu, nie powinieneś widzieć chłodnicy tylko żaluzje, powinny być zamknięte.
  • Poziom 30  
    Błędy czytane autocomem. Na logikę powinien mieć żaluzje ale niewiele było czasu bo klient wpadł z znienacka.Przeczytałem błędy popatrzyłem w listę danych i odesłałem do domu. Jest w tym aucie jeszcze jeden ciekawy temat.Sonda lambda przed katalizatorem jest nie podłączona do wiązki,wiązki po prostu nie ma więc nie ma do czego podpiąć.To nie pierwszy taki focus który do mnie przyjechał.Są też takie które mają podłączone sondy.Jak sonda jest nie podpięta to sterownik wywala błąd grzałki o czym wcześniej nie pisałem.
  • Moderator Samochody
    Jaki rocznik auta? Jest DPF w aucie?
  • Poziom 30  
    ma dpf ,rocznik 2011
  • Poziom 15  
    To może miał kiedyś ten DPF, a teraz ktoś go opróżnił :-), a co do rolet należało by sprawdzić czy nie ma za dużego luzu i nie przechodzi poza zakres regulacji silnika.

Bardzo podobnie działa to jak klapy w kolektorze np w A6 2,7 tdi, gdy jest za duży luz osiowy i silnik przeciąga ramię poza zakres regulacji to wywala błąd, kiedyś spotkałem się z takim problemem w 308 chyba, też miała żaluzję na chłodnicy i taki sam błąd, wymiana żaluzji na drugie bez luzu rozwiązały problem.