Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobra lutownica transformatorowa

27 Sep 2015 11:20 4281 14
  • Level 9  
    Witajcie,
    poszukuję dobrej jakościowo lutownicy transformatorowej na prezent dla męża.
    Będzie używana do celów amatorskich, ale nie chcę kupić jakieś chińszczyzny.
    Na aukcjach internetowych są też różne moce ale słyszałam, że 75w wystarczy.
    Jaka jest wasza opinia? Co polecacie do 200zł?
    Proszę o linki z propozycjami:)
    Pytanie i prośba o pomoc dla Panów, którzy znają się na rzeczy...
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 33  
    Proponuję LUTOLA 6C 75W/45W albo ZDZ LT75/45 - ze wskazaniem na ZDZ. Sprzęt nie do zajechania...
  • Level 38  
    Jeśli chodzi o transformatorowa to tylko ZDZ Łódź, z tego co pamiętam to 75W lub przełączana 45/75W kupi się poniżej 100zł a lutownice wręcz wieczne. Co będzie lutowane tą lutownica ?
  • Level 9  
    hmmm z tego co wiem to mąż kupuje różne moduły i coś tam z nich składa. Ostatnio zrobił auto na ster i sterowanie bramą (interesuje się programowaniem arduino).
  • Level 38  
    Więc może warto zastanowić się nad jakąś stacją lutowniczą? Taką stacją o wiele łatwiej i sprawniej się lutuje płytki czy jakieś moduły ze względu na regulację temperatury grota oraz znikomą wagę kolby lutowniczej.
    Jeśli transformatorowa to wspomniana wyżej ZDZ Łódź z przełącznikiem mocy 45/75W. 45W do płytek a 75W do grubszych przewodów, Lutoli raczej bym nie polecał bo ich jakość mocno spadła i nie są to te same Lutole co 20 lat temu.
  • Level 38  
    Trzecia ręka przydaje się, ale oryginalne mają problemy ze stabilnością, trzeba dorabiać podstawę aby się nie przewracała.
  • Level 24  
    Taka 3 ręka to badziew jakich mało. Krokodylki spadają z tych króćców, jest zbyt lekka by utrzymać większe rzeczy a lupa jest podłej jakości. Sam taką posiadam i morduję się z nią. Lepiej poszukać coś solidniejszego. Co do lutownic to transformatorową da się lutować grubsze rzeczy ale do prac precyzyjnych i elektroniki cyfrowej nie polecam. Tak jak koledzy napisali wyżej tylko ZDZ, inne chińskie wynalazki odpuść sobie, tam bardziej grzeje się obudowa niż grot. Jeśli chodzi o stację to trzeba wydać minimum 150zł żeby móc normalnie pracować.
  • Level 9  
    Dziękuję za poradę. Jakie stacje możesz polecić? Jakieś linki?
  • Level 24  
    Wszystko zależy od budżetu oraz funkcji. Ma być sama stacja, czy stacja plus typu hot air (gorące powietrze, przydaje się do lutowania w technologi SMD oraz do obkurczania koszulek termokurczliwych).
  • Level 9  
    Ten drugi rodzaj brzmi ciekawie.
    Co możesz polecić?
  • Level 24  
    Sam używam dość często takiego wynalazku
    http://allegro.pl/stacja-lutownicza-2w1-wep-898bd-2led-grotowka-75w-i5418296874.html
    Jest to co prawda chińszczyzna ale kolba lutownicza jest renomowanej firmy. Ta stacją posiada świetny stosunek możliwości oraz jakości wykonania do ceny. Za sprzęt o takich parametrach renomowanje firmy trzeba dać minimum 600zł.
    Ewentualnie coś podobnego
    http://allegro.pl/stacja-lutownicza-hotair-repro-872d-mocna-grzalka-i5464066151.html
    Gorącym powietrzem można również przy odrobinie wprawy zgrzewać plastiki np ABS
  • Level 39  
    ewaw55 wrote:
    Witajcie,
    poszukuję dobrej jakościowo lutownicy transformatorowej na prezent dla męża.
    Będzie używana do celów amatorskich, ale nie chcę kupić jakieś chińszczyzny.
    Na aukcjach internetowych są też różne moce ale słyszałam, że 75w wystarczy.
    Jaka jest wasza opinia?

Fajna żona z Ciebie, moja by nigdy nie wpadła na to że trza mi kupić na urodziny lutownicę czy wkrętak :)
    Ale poważnie, nie wiem czy urodziny się już odbyły czy też nie, ale dodam jeszcze że lutownice występują w dwóch wersjach. Jedna jest ze zmianą mocy 45/75W a druga bez zmiany i ma moc około 80W. Używam tej drugiej i uważam, że do drobnych prac to jednak jest to moc za duża. Nie wiem w takim razie, czy do Adurino nie lepszym wyborem będzie zakup normalnej stacji lutowniczej. W cenie około 200 zł też da się coś wybrać :)

Pozdrawiam!
  • Level 1  
    Witam, czy ta lutownica będzie dobra?
    Lutownica Transformatorowa 100W Profesjonalna CFH 52210
  • Level 38  
    Nie, jedyna sensowna teraz lutownica to lutownica ZDZ Łódź, przypominam że jest to produkt Polski i warto nawet z samego tego dołożyć te 30zł do chinola.