Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung R509 - bateria trzyma kilka sekund pomimo sprawnych ogniw.

Rieju 27 Sep 2015 12:02 1830 1
    Rieju
    Level 13  
    Witam. Pewnego razu miałem problem z zasilaniem, wina leżała po stronie zasilacza, nie pamiętam, o co dokładnie chodziło, ale z baterią było tak, że próbowałem naładować ją na kable i niestety dałem za wysokie napięcie.
    Było to dosyć dawno, teraz odkopałem tego laptopa oraz baterię i zanim kupię nową baterię, chciałbym zapytać czy ma sens regeneracja. Wygląda to tak, że ogniwa są sprawne, każda para daje ponad 3,5 V.
    Wrzucałem też do lodówki na 15 h, ale sytuacji to nie zmieniło. Po tym ładowaniu na kable przestał działać wskaźnik % naładowania baterii. Podejrzewam, że coś padło na tej płytce. Co mogło się tam uszkodzić, czy można coś tam wymienić i czy jest to bezpieczne? Proszę o wskazówki.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Lupo - baterie

Level 24  
    Przede wszystkim baterii nie wsadza się do lodówki. Chyba, że Twoja lodówka potrafi naprawić elektronikę baterii.

Co do baterii - możliwe, że podając zbyt wysokie napięcie uszkodziłeś charger w tym laptopie. Trzeba by to sprawdzić. Po drugie, aby ocenić kondycje ogniw trzeba sprawdzić ich napięcie pod obciążeniem. Podłącz żarówkę 12V 20W i sprawdź jak wtedy ogniwa się zachowują. Po trzecie - trudno powiedzieć, czy PCB baterii jest trwale uszkodzone, czy nie, nie mając go przed sobą. Generalnie kontroler baterii na pewno jest do resetu, ewentualnie trzeba też naprawić bezpiecznik.