Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kaspersky Rescue Disk - brak internetu

adamm1709 27 Wrz 2015 16:03 2682 32
  • #1 27 Wrz 2015 16:03
    adamm1709
    Poziom 12  

Witam serdecznie, chciałem sobie przeskanować tym kompa, ale jak włączę już ten program, to nie mam internetu i nie wiem jak go włączyć, a muszę uaktualnić bazę danych.
    Proszę o pomoc.

0 29
  • #3 27 Wrz 2015 16:43
    adamm1709
    Poziom 12  

No używam bądź używałem ich. Ale ten Kasperski włącza się jakoś tak, że Windows jest nie włączony, z BIOSu czy jakoś nie znam się dokładnie, sugeruje się tym filmem:

Link

0
  • #5 27 Wrz 2015 16:49
    Kolobos
    Spec od komputerów

Na filmie jest mowa o "Kaspersky Rescue Disk", a nie "Kaspersky Security Scan", zdecyduj sie o co Ci chodzi. Po co chcesz skanowac z plyty? To strata czasu jezeli nie masz infekcji plikow wykonywalnych.

0
  • #6 27 Wrz 2015 16:56
    adamm1709
    Poziom 12  

Źle napisałem, wybaczcie, chodzi o Kaspersky Rescue Disk.

Przeskanować sobie chciałem z pendrivea. Nie mam raczej wirusów/problemów, ale chciałem sobie tym przeskanować czy mi coś głęboko gdzieś nie siedzi i mnie nie ogląda. :)

0
  • #7 29 Wrz 2015 20:04
    adamm1709
    Poziom 12  

No więc tak na poważnie, no to co ten program jest do bani czy co ?

0
  • #8 29 Wrz 2015 20:29
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie jest, ale w Twoim przypadku skanowanie przy jego pomocy jest calkowicie zbedne.

0
  • Pomocny post
    #9 30 Wrz 2015 11:04
    helmud7543
    Poziom 42  

Ten program jest oparty na systemie Linux. Sprawdź czy wykrywa poprawnie Twoje karty sieciowe (WiFi, LAN) a potem podłącz się do internetu odpowiednim interface. Aby baza danych poprawnie się uaktualniła musisz podczas uruchamiania Kasperskiego wybrać którąś partycję (wyświetli się okienko). Na niej program zgra swoje pliki, uaktualnienie i logi skanowania. Jeśli anulujesz ten komunikat, nie zrobisz update.

0
  • #10 30 Wrz 2015 19:25
    adamm1709
    Poziom 12  

W systemie normalnie jest wszystko w porządku, korzystam z LAN, mam wszystko aktualne, tylko tam nie ma neta ciągle. Zrobiłem dwa zdjęcia, bo nie wiem jak tam obsługiwać coś
    Kaspersky Rescue Disk - brak internetu Kaspersky Rescue Disk - brak internetu

0
  • Pomocny post
    #11 30 Wrz 2015 22:13
    helmud7543
    Poziom 42  

Co się pojawia jeszcze wcześniej podczas uruchamiania? Co wtedy klikasz?

Ze zdjęć wynika, że program nie zapisał na dysku swoich plików, stąd informacja o uszkodzeniu bazy wirusów (normalnie powinna się wczytać, nawet ta nieaktualna z płyty, która jest automatycznie kopiowana na partycję). Albo anulowałeś początkowy komunikat (trzeba wybrać partycję dla K. R. D.) albo coś nie tak z dyskiem.

Z ikonki sieci wynika, że nie ma połączenia z internetem, prawdopodobnie program nie ma sterownika do Twojej karty sieciowej. Co i tak nic by nie dało z tego względu, że jak pisze że baza jest "corrupted" to się raczej nie zaktualizuje nawet przy sprawnym połączeniu (nie ma gdzie zapisać). Powinna być "out of date" albo coś w tym stylu. Coś jest nie tak.

1
  • #12 01 Paź 2015 16:07
    adamm1709
    Poziom 12  

Nigdy tak nie miałem, a dziś wyskoczyła mi jakaś informacja gdy z wyłączonego komputera od razu jak był podłączony pendrive to wszedłem w to i nawet restart nie pomagał dopiero jak wszedłem w windows normalnie i następnie znów do tego to znikło to
    Kaspersky Rescue Disk - brak internetu

Nagrałem filmik jak to od początku wygląda i co pisze po restarcie.

0
  • #13 01 Paź 2015 17:48
    helmud7543
    Poziom 42  

Nie mógł zamontować systemu plików. Film jest niskiej jakości i nie widać komunikatów, ale na "oko" coś nie tak jest z systemem plików. Podaj SMART dysku i sprawdź pamięć RAM komputera. Masz tam ważne dane?

0
  • #14 01 Paź 2015 18:03
    adamm1709
    Poziom 12  

Nie jest najlepszej jakości, ale ja większość komunikatów umiem odczytać, a przecież oglądamy ten sam film.

0
  • #15 01 Paź 2015 20:09
    helmud7543
    Poziom 42  

Chodzi mi o to okienko co pojawia się i znika w 26 sekundzie.

Do sprawdzenia RAM, stan dysku (SMART) i systemu plików. Przy niektórych uszkodzeniach Windows będzie czytał zawartość partycji a Linux już jej nie zamontuje.

0
  • #16 01 Paź 2015 20:18
    adamm1709
    Poziom 12  

Na tym filmie Pana Dawida od 20:15 mówi o tym co właśnie mi się tam wyświetla z tego co rozumiem to jest właśnie ładowanie dysków wszystkich tylko, że u mnie to szybko robi chyba.

Nie wiem jak sprawdzić dokładnie ram, mam jedną kość 8 GB

Czemu pytasz czy mam ważne dane ? bo nie rozumiem

Kaspersky Rescue Disk - brak internetu Kaspersky Rescue Disk - brak internetu

Jedynie mi się wydaje, że w tym Crucialu spada szybko %, ale może przesadzam...

0
  • #17 01 Paź 2015 21:13
    holbin2
    Poziom 7  

Kann es sein, das Kaspersky Rescue Disk nicht mehr aktualisiert wird (kein Support mehr)???
    Bei mir werden auch keine Updates der Viren Definitionen geladen.
    Fehlermeldung: Datenbank ist beschädigt.
    Leider kann man Rescue Disk nicht mehr verwenden... Schade... Hat viele Trojaner gefunden...
    Windows konnte auch wieder entsperrt werden (per Konsole -->Windowsunlocker), wenn man sich den Staatstrojaner eingefangen hatte...

Czy to możliwe, że jest Kaspersky Rescue Disk nie jest już aktualizowany (nie obsługiwane) ???
    Ze mną nie ma aktualizacje definicji wirusów są ładowane.
    Komunikat o błędzie: Baza danych jest uszkodzony.
    Niestety, nie można już korzystać z dysku ratunkowego ... Szkoda ... ma wiele trojanów znaleźć ...
    Okna mogą być również odblokowany (za pośrednictwem konsoli -> Windowsunlocker), jeśli zdobyli trojany państwa ...

0
  • #18 01 Paź 2015 21:44
    helmud7543
    Poziom 42  

Adamm1709 - pytam, bo sprawdziłbym system plików a to potencjalnie jest niebezpieczne dla danych (przy niektórych uszkodzeniach checkdisk zamiast naprawiać robi jeszcze gorszy bałagan).

Holbin2 - nie znam języka niemieckiego, mam nadzieję że to co napiszę będzie dla Ciebie zrozumiałe:
    Za chwilę sprawdzę, czy jest aktualizowany. Natomiast jeśli jest komunikat, że baza jest uszkodzona, to nie jest związane z aktualizacją lub brakiem wsparcia. Nawet nie zaktualizowany Kaspersky Rescue CD, bez wsparcia, musi się uruchomić i zadziałać - z nieaktualną bazą danych oczywiście.

0
  • #19 01 Paź 2015 22:00
    holbin2
    Poziom 7  

Tak, niestety, nie program działa bez bieżącej aktualizacji. To bardzo niefortunne.
    (Praca PS. Mam nadzieję, że Google Tłumacz wszystko prawda ... :-)

Holger

0
  • #20 01 Paź 2015 22:21
    helmud7543
    Poziom 42  

Sprawdziłem u siebie i:
    1. Po uruchomieniu ostrzeżenie: Database is obsolete. Rzeczywiście - jest nieaktualna ale się wyświetla data. Skanowanie z nieaktualną bazą działa.
    2. Po połączeniu z siecią klikam na aktualizowanie i aktualizacja działa bez problemu. Skanowanie po zaktualizowaniu też działa.

Komunikat o uszkodzeniu bazy danych oznacza, że najprawdopodobniej program nie mógł zamontować partycji. Kaspersky nie uruchamia się bezpośrednio z płyty, ale najpierw kopiuje swoje pliki na dysk. Jeśli mu się nie uda, skanowanie się nie uruchomi i będzie komunikat o uszkodzonej bazie danych.

P. S. Nie mylić uszkodzonej bazy (wtedy skanowanie nie działa) z bazą nieaktualną (wtedy skanowanie działa).

0
  • #21 02 Paź 2015 06:24
    holbin2
    Poziom 7  

OK, ich probiere es demnächst noch einmal... Danke.

OK, ja to spróbuj ponownie wkrótce ... Dziękuję.

0
  • #22 02 Paź 2015 18:10
    adamm1709
    Poziom 12  

helmud7543 napisał:
    Adamm1709 - pytam, bo sprawdziłbym system plików a to potencjalnie jest niebezpieczne dla danych (przy niektórych uszkodzeniach checkdisk zamiast naprawiać robi jeszcze gorszy bałagan).

Holbin2 - nie znam języka niemieckiego, mam nadzieję że to co napiszę będzie dla Ciebie zrozumiałe:
    Za chwilę sprawdzę, czy jest aktualizowany. Natomiast jeśli jest komunikat, że baza jest uszkodzona, to nie jest związane z aktualizacją lub brakiem wsparcia. Nawet nie zaktualizowany Kaspersky Rescue CD, bez wsparcia, musi się uruchomić i zadziałać - z nieaktualną bazą danych oczywiście.

No nie znam się kompletnie na tym. A to dotyczy dysku systemowego tylko czy wszystkich? bo jak tylko to jakbym kiedyś robił system to może

Dodano po 5 [minuty]:

helmud7543 napisał:
    Sprawdziłem u siebie i:
    1. Po uruchomieniu ostrzeżenie: Database is obsolete. Rzeczywiście - jest nieaktualna ale się wyświetla data. Skanowanie z nieaktualną bazą działa.
    2. Po połączeniu z siecią klikam na aktualizowanie i aktualizacja działa bez problemu. Skanowanie po zaktualizowaniu też działa.

Komunikat o uszkodzeniu bazy danych oznacza, że najprawdopodobniej program nie mógł zamontować partycji. Kaspersky nie uruchamia się bezpośrednio z płyty, ale najpierw kopiuje swoje pliki na dysk. Jeśli mu się nie uda, skanowanie się nie uruchomi i będzie komunikat o uszkodzonej bazie danych.

P. S. Nie mylić uszkodzonej bazy (wtedy skanowanie nie działa) z bazą nieaktualną (wtedy skanowanie działa).

Ehh już mnie głowa od tego boli, przecież partycje mi montuje wszystkie

0
  • #23 02 Paź 2015 20:00
    helmud7543
    Poziom 42  

Coś jest w każdym razie nie tak. Kaspersky Rescue Disk podczas uruchamiania kopiuje pliki z płyty na wybraną partycję. Potem skanuje wykorzystując te pliki. U Ciebie nie pojawia się nawet możliwość wyboru. Potem komunikat że baza jest uszkodzona. Albo jest wadliwa już na płycie (czy z czego tam uruchamiasz), albo z jakichś powodów nie kopiuje się poprawnie, albo program ma problem z odczytem partycji. Conajmniej jedna z tych trzech możliwości jest na 100%, tylko przyczyny nie znamy.

Masz możliwość sprawdzić ten nośnik z Kasperskim czy prawidłowo uruchamia się na innym komputerze?

RAM sprawdzisz memtestem86+. Dwie poprzednie wypowiedzi były do holbin2.

0
  • #24 02 Paź 2015 22:30
    adamm1709
    Poziom 12  

W weekend spróbuje odpalić na laptopie.
    Ten program do RAM działa podobnie jak ten kasperki z tego co widzę.
    Jak dobrze przygotować pendrive jako bootowalny? próbowałem za pomocą programu rufus, ale coś nie umie znaleźć tam

0
  • #25 03 Paź 2015 09:15
    helmud7543
    Poziom 42  

Ja używam gotowych pakietów jak UBCD czy HBCD.

0
  • #27 03 Paź 2015 11:55
    helmud7543
    Poziom 42  

Te pakiety to hirens boot cd i ultimate boot cd. To pakiety narzędziw których jest memtest86+ i wiele innych przydatnych programów. Pendrive albo płytkę tworzę potem programem xboot.

0
  • #28 03 Paź 2015 12:29
    holbin2
    Poziom 7  

Hallo, Kaspersky Rescue Disc funktioniert wieder. Ich habe heute früh getestet, alles in Ordnung. 4 Trojaner gefunden...
    Gutes Werkzeug...!!!

Witaj, Kaspersky Rescue Disc działa ponownie. Dziś testowałem na początku, wszystko w porządku. 4 trojany znaleźć ...
    Dobre narzędzia ... !!!

0
  • #29 03 Paź 2015 14:10
    helmud7543
    Poziom 42  

Witam, dlaczego wcześniej nie działał? Znalazłeś przyczynę?

0
  • #30 03 Paź 2015 14:20
    holbin2
    Poziom 7  

Nein, ich habe keinen Fehler gefunden. Habe wie immer auf CD gebootet, vorher LAN Kabel an den Router. Auf Update geklickt... diesmal kamen die Updates ohne Fehlermeldung...
    Vielleicht war die Datenbank von Kaspersky beschädigt?

Nie, znalazłem błąd. Mają jak zawsze rozruchowego dysku CD, wcześniej kabel LAN do routera. Kliknął podczas ... tym razem aktualizacje przyszedł bez komunikatu o błędzie ...
    Może baza danych Kaspersky był uszkodzony?

0