Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Bora 1.9 TDI 90KM, 2003r - "Buzzer", "Brzęczyk" CLIFFORD.

27 Sep 2015 17:10 3912 10
  • Level 19  
    Witam,pod maską w mojej borze znajduje się brzęczyk od syreny alarmu. Gdy przekręcę kluczyk w lewo jest wyłączony (tak cały czas było).
    Po przekręceniu w prawo są dźwięki zamykania i otwierania lecz bardzo ciche.
    Przy "Brzęczyku" nic nie było majstrowane od czasu jak kupiłem samochód.
    Czy da się coś zrobić alby było głośniej?

Zdjęcia :
    VW Bora 1.9 TDI 90KM, 2003r - "Buzzer", "Brzęczyk" CLIFFORD. VW Bora 1.9 TDI 90KM, 2003r - "Buzzer", "Brzęczyk" CLIFFORD.

zdjęcia pilota :
    VW Bora 1.9 TDI 90KM, 2003r - "Buzzer", "Brzęczyk" CLIFFORD.

Pozdrawiam.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 36  
    Czy syrenka "wyje" głośno przy próbie np. otwarcia drzwi gdy alarm jest aktywny?
    Jeżeli głośno to jest sprawna, a to że przy zamykaniu czy otwieraniu jest ciszej to tak ma być.
  • Helpful post
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wyzwól tą syrenkę i sprawdź, czy nie ma przypadkiem cichego startu. Wtedy takie ciche dźwięki, to normalny objaw. Jak cały czas taka cicha, to do wymiany.
  • Level 19  
    Syrenka wyje cały czas cicho. Chciałbym wymienić ją na nową. Na jaką?
    Na forum vagonline.pl znalazłem zamiennik ale teraz strona nie działa lub jej niema.
  • Helpful post

Moderator of Vehicle Security
    Jaki to dokładnie model Clifforda ?
    Przeczytaj to:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2457986.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic531146.html
    Raczej jest to zwykła analogowa syrenka z własnym zasilaniem, jedynie "brandowana" naklejką przez Clifforda.
  • Level 19  
    Dzięki. Co do modelu to niestety nie wiem jaki, ale jak odkleiłem naklejkę clifforda z przedawnioną gwarancją pod nią ukazała się nazwa syrenki AMERVOX. Jej też nie mogę znaleźć na allegro.

Jaki zamiennik tej syrenki proponujecie?
  • Level 19  
    Dodam ze chodzi mi o dźwięki syrenki w miarę alarmu, podwójny dźwięk przy zamknięciu i alarm o zmiennej tonacji i z własnym zasilaniem. Nie chce kupić z allegro pierwszej lepszej a potem mieć dźwięk syreny rodem z chińskich zabawek...
  • Level 19  
    Wymieniłem na najzwyklejszą jednotonową i działa :)

Mam inne pytanie aby nie zakładać nowego tematu. Zauważyłem, że zaczyna szwankować mi pilot od alarmu. Parę razy go naprawiałem ale ile można. Planuję zakupić nowy (2 może 3 sztuki) i ich używać. Co sądzicie o pilotach samokopiujących i o tych kodowanych do immobilisera.
    Jakie polecacie?

• Level 28  
    Zmienny kod, nie da się, tylko oryginał
  • Level 19  
    Tyle, że ja mam tu dokładany jakiś alarm.
    Oryginalny challengera czy volkswagenowski?
    Na pewno da się coś dobrać.