Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Bora 1.9 TDI 90KM, 2003r - "Buzzer", "Brzęczyk" CLIFFORD.

27 Wrz 2015 17:10 3492 10
  • Poziom 19  
    Witam,pod maską w mojej borze znajduje się brzęczyk od syreny alarmu. Gdy przekręcę kluczyk w lewo jest wyłączony (tak cały czas było).
    Po przekręceniu w prawo są dźwięki zamykania i otwierania lecz bardzo ciche.
    Przy "Brzęczyku" nic nie było majstrowane od czasu jak kupiłem samochód.
    Czy da się coś zrobić alby było głośniej?

Zdjęcia :
    VW Bora 1.9 TDI 90KM, 2003r - "Buzzer", "Brzęczyk" CLIFFORD. VW Bora 1.9 TDI 90KM, 2003r - "Buzzer", "Brzęczyk" CLIFFORD.

zdjęcia pilota :
    VW Bora 1.9 TDI 90KM, 2003r - "Buzzer", "Brzęczyk" CLIFFORD.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Czy syrenka "wyje" głośno przy próbie np. otwarcia drzwi gdy alarm jest aktywny?
    Jeżeli głośno to jest sprawna, a to że przy zamykaniu czy otwieraniu jest ciszej to tak ma być.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Wyzwól tą syrenkę i sprawdź, czy nie ma przypadkiem cichego startu. Wtedy takie ciche dźwięki, to normalny objaw. Jak cały czas taka cicha, to do wymiany.
  • Poziom 19  
    Syrenka wyje cały czas cicho. Chciałbym wymienić ją na nową. Na jaką?
    Na forum vagonline.pl znalazłem zamiennik ale teraz strona nie działa lub jej niema.
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Jaki to dokładnie model Clifforda ?
    Przeczytaj to:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2457986.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic531146.html
    Raczej jest to zwykła analogowa syrenka z własnym zasilaniem, jedynie "brandowana" naklejką przez Clifforda.
  • Poziom 19  
    Dzięki. Co do modelu to niestety nie wiem jaki, ale jak odkleiłem naklejkę clifforda z przedawnioną gwarancją pod nią ukazała się nazwa syrenki AMERVOX. Jej też nie mogę znaleźć na allegro.

Jaki zamiennik tej syrenki proponujecie?
  • Poziom 19  
    Dodam ze chodzi mi o dźwięki syrenki w miarę alarmu, podwójny dźwięk przy zamknięciu i alarm o zmiennej tonacji i z własnym zasilaniem. Nie chce kupić z allegro pierwszej lepszej a potem mieć dźwięk syreny rodem z chińskich zabawek...
  • Poziom 19  
    Wymieniłem na najzwyklejszą jednotonową i działa :)

Mam inne pytanie aby nie zakładać nowego tematu. Zauważyłem, że zaczyna szwankować mi pilot od alarmu. Parę razy go naprawiałem ale ile można. Planuję zakupić nowy (2 może 3 sztuki) i ich używać. Co sądzicie o pilotach samokopiujących i o tych kodowanych do immobilisera.
    Jakie polecacie?

• Poziom 27  
    Zmienny kod, nie da się, tylko oryginał
  • Poziom 19  
    Tyle, że ja mam tu dokładany jakiś alarm.
    Oryginalny challengera czy volkswagenowski?
    Na pewno da się coś dobrać.