Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Lenovo L510 Szary wyświetlacz

MrValamir 27 Wrz 2015 17:22 1449 6
  • #1 27 Wrz 2015 17:22
    MrValamir
    Poziom 9  

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem. Włączę laptopa przez 2,3h jest o i nagle wyświetlacz laptopa jest szary. Nic nie widać. Jak wyłączam i włączam to jest to samo. Na 1min ok i jest szary. Jak poleży kilka godzin to potem chodzi ok przez 2,3h i z powrotem to samo. W czasie gdy na laptopie jest szary ekran jak podłącze kablem do mojego monitora od pc to na monitorze działa ok. Tylko w laptopie nie, tak jak by coś w laptopie nie stykało, co jakiś czas obraz wraca na chwilę. Może ktoś mi powiedzieć co może być przyczyną takiego zachowania? Proszę o pomoc. Potrzebny jest mi ten laptop.

0 6
  • #2 28 Wrz 2015 10:16
    adeq4
    Poziom 30  

Możliwe jest uszkodzenie matrycy. Bez pomiarów nic więcej nie powróżymy.

1
  • #3 29 Wrz 2015 07:48
    MrValamir
    Poziom 9  

Na początku też myślałem o metrycy. Tzn. Byłem w serwisie i facet powiedział że to karta graficzna. No, ale skoro działa pod monitorem z pc, to wykluczyłem to. Druga rzecz jaką zauważyłem to jak laptop leży np. na chłodnej ziemi to przez cały dzień użytkowania nic się nie dzieje. A jak położyłem na kanapie to po 2,3h wyświetlacz robił się szary. Czy chłodzenie może mieć coś wspólnego z takim zachowaniem laptopa?

0
  • #4 29 Wrz 2015 08:00
    boro1234567
    Spec od komputerów

MrValamir napisał:
    No, ale skoro działa pod monitorem z pc, to wykluczyłem to.

Ja również potwierdzam diagnozę że to grafika.

0
  • #5 03 Paź 2015 17:02
    MrValamir
    Poziom 9  

Grafika? Mimo że po podłączeniu kablem pod monitor pc na którym działa wszystko tak jak powinno?

0
  • #6 03 Paź 2015 17:26
    boro1234567
    Spec od komputerów

MrValamir napisał:
    Grafika? Mimo że po podłączeniu kablem pod monitor pc na którym działa wszystko tak jak powinno?

To że na monitorze masz prawidłowy obraz nie wyklucza jej uszkodzenia.

1
  • #7 03 Paź 2015 17:34
    sk1977
    Spec od komputerów

Jesteś pewien że szary a nie biały (przy max. jasności)?
    Kolor równomierny i stabilny czy np. ciemnieje miejscami, w paski, itp?
    Może jakieś zdjęcie wrzuć. Łatwo można pomylić brak zasilania logiki matrycy i uszkodzenie grafiki.

0
  Szukaj w 5mln produktów