Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nauka spawania metoda tig

27 Wrz 2015 17:56 2388 3
  • Poziom 2  
    Witam jestem świeżo zaczynający spawacz metoda Tig . Pytanie moje kieruje w stronę prądu ilości gazu prąd bazy i te inne . Jakie parametry ustawić do spawania stali nierdzewnej o grubości ścianek ok 1mm 1.5 mm 2mm bawiłem się tigiem ale spawy wyglądają jak by miały się zaraz zapaść może to przez to ze za dużo gazu było ustawione ?? Mam w tig elektrod nietopliwa gold 1.6 ale nie wiem jakie mam ustawić prądy do tego czy ktoś mógł by mi podać parametry prądów gazu .?? Żeby to wychodziło tak jak się należy . Z góry dziekuje
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witaj,
    Na jakość spawania (spoiny) oprócz podstawowych parametrów, o które pytasz wpływ ma jeszcze wiele czynników; min. typ i możliwości spawarki, spawany materiał (skład i czystość), jakość gazu, a przede wszystkim umiejętniości spawacza. Niemniej podaję parametry ogólne: blacha 1,0mm - 30-40A, argon <5l/min, blacha 1,5mm - 40-60A, argon <5l/min, blacha 2,0mm - 50-65A, argon <5l/min od mojego kolegi praktyka.
  • Poziom 2  
    Z tego co pamiętam tig Viper 220 lub 260 AC/DC. Materiał to kwasiak gaz argon. A słuchaj jeszcze jedno mniej więcej są trzy ustawienia w rej spawanie. Prąd bazy . Podanie gazu w szczycie i coś jeszcze
  • Poziom 39  
    W tym dziale nie zajmujemy się nauką spawania, a ewentualną naprawą urządzeń spawalniczych.
    Zamykam.