Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub c253 - Zacięcia z pierwszej szuflady

27 Wrz 2015 18:35 1851 6
  • Poziom 12  
    Naprawiam kserokopiarki już prawie 2 lata i nadal mam problemy z zacięciami w maszynach z serii bizhub c203, c253, c353. I najczęściej z pierwszych szuflad. Czasem wystarczy wymienić rolki ewentualnie sprzęgiełko i problem znika ale nie zawsze. Udało mi się też kiedyś wydedukować że problemem może być w ślizgającej się gumce po plastiku rolki jeśli nie jest prawidłowo wyprodukowany zamiennik.
    Ale to jeszcze nie ostatnia przyczyna problemu. Jeszcze coś musi czasem stwarzać problem.
    I tak mam tym razem.
    Maszyna zacina mniej więcej po wydrukowaniu 10-ciu stron.
    Wymienione: rolki, sprzęgiełko, przedmuchane czujniki a efekt jest taki, że po zacięciu otwieram klapę, wyjmuje dwie kartki sprzed pieca. Jedną w połowie trzyma rolka rejestracji (ta duża gumowa) a druga kartka jakby nie zdołała wejść do pieca opada lekko przygięta w połowie.
    Wrażenie jest takie jakby się te karki tam ?zderzyły?. Z innych szuflad jest ok.
    Sprawdziłem również piec i przedmuchałem czujnik w piecu i przejście papieru.
    Dlatego obwiniałbym mimo wszystko moduł podawania papieru. Teraz pytanie: co w tym module może nie grać? Może zespół rolki dociskowej trzeba by wyregulować? Ma on, jak na moje oko, trochę dziwną konstrukcje są tam dwie śrubki których sensu do końca nie rozumiem.
    Ogólnie często robię koło tych kopiarek i jest to stosunkowo częsty problem. I liczę na to że ktoś mi coś podpowie jakie jeszcze mogą być przyczyny tych zacięć.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Tak jak Tomek H- tylko oryginały i problemów nie ma.
  • Poziom 15  
    jest jeszcze elektroniczne sprzęgło które lubi zawodzić(na mechanizmie rolek jak wymontujesz masz.) do testu mozesz przelozyc z mechanizmu 2giej szuflady jest jedno takie samo
  • Poziom 21  
    deathwing napisał:
    elektroniczne sprzęgło

Co to takiego na jakiej zasadzie działa? Bo elektromagnetyczne to wiem ;-)
    Sory za OT

Tak na poważnie przychylam się do poprzednich wypowiedzi kolegów rolki oryginalne i brak problemów sprzęgło też warto sprawdzić.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Kiedyś miałem przypadek, że uszkodzony bęben światłoczuły (zjechany do blachy) powodował zacięcia przed rejestracją. Klient nie zgadzał się na wymianę bo zacina błędne koło dopiero jak wpadł mi w ręce inny używany udowodniłem gdzie leży problem.
    Druga sprawa czy problem występuje przy podajniku bocznym?
  • Poziom 12  
    Problem rozwiązałem sam. Żadna z odp. specjalnie nie pomogła. W tym przypadku rolki są oryginalne. Nie byłem pewien bo ich nie zamawiam. Przyczyną był brak małego plastiku z jednego boku przy "gąbczastej" rolce dociskowej. To dziwny przypadek i nie jestem pewien czy to miało aż takie znaczenie ponieważ znam maszynę co go nie miała a działała. A ponad to z trzeciej szuflady jest ok. Dlatego moje przypuszczenie co do zacięć ogólnie, nie tylko w tym przypadku jest takie.
    Ostatnio naprawiałem też 2 inne maszyny firmy KM. I jednoznacznie doszedłem do wniosku że przyczyną są też czujniki i nie wystarczy je tylko przedmuchać i też nie chodzi o to że się psują i nie działają. Chodzi o to że działają ale ze zbyt długim czasem reakcji mierzonym w ms. Maszyna na czas nie widząc reakcji czujnika wywala zacięcie. Ewidentnie tak miałem w 2ch innych niedawnych przypadkach.
    Czy winą zacięć może być wyrobiony bęben? Moim zdaniem jeśli ciężej się kręci może dodać parę ms opóźnienia na torze papieru. Choć trudno w to sobie wyobrazić.
    A cały tor może już mieć parę ms za dużo np na rolkach sprzęgłach nie najnowszych czujnikach i może w sumie opóźnienie wychodzić poza normę.

A może się mylę, a może jeszcze jest jeszcze coś. Przypominam że w temacie nie tylko poruszyłem sprawę konkretnego przypadku ale ogólnie zacięć. Być może ktoś ma inną teorię. Czekam na odp. za jakiś czas temat zamknę.