Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alfa 156 2.4 jtd 136km - nie pali

27 Wrz 2015 19:22 1311 5
  • Poziom 2  
    Witam, wszystkich mam problem z moją Alfą od początku. Kilka miesięcy temu zaczął mi się problem, że samochód palił troszkę ciężej na ciepłym silniku na zimnym od strzała pewnego dnia niedawno Alfy na ciepłym już wcale nie mogłem odpalić musiałem zaczekać aż ostygnie na zimnym paliła teraz już nawet na zimnym nie chce odpalić jest tak rano do samochodu pierwszy strzał z plakat odpala bez problemu zaraz zgaszę i potrafi odpalać tak kilka razy pod rząd aż do czasu rośnięcia temperatury silnika jak już się nagrzeje to tylko czekać aż ostygnie im cieplejsza tym gorzej pali do tego miałem taką sytuację, że na nagrzanym silniku depnąłem go powyżej 3 tysięcy gasł z marchewką i koniec Alfa musiała ostygnąć zrobiłem tak wymieniłem wtryski akumulator czujnik temperatury na termostacie filtry paliwa itd. wyczyściłem regulator ciśnienia paliwa widziałem, że miał pęknięty ten mały oring na końcówce nie pęknięty w pół, ale poprzek taki zmęczony ogólnie skręciłem wszystko Alfa pali jak paliła nic nie pomogło jedynie teraz Alfa dużo lepiej się wkręca nie gaśnie już wcale, ale jest tak jedynka do końca ładnie się wkręca dwójka wkręca się po 3 tysiącach szarpnięcie jakby go odcięło i kręci dalej trójka kręci do końca, więc wyjąłem wczoraj jeszcze raz ten regulator z pompy wyczyściłem WD 40 pali tak samo i do tego nagle po wyczyszczeniu silnik nierówno pracuje tak nagle skaczą mu trochę obroty odczuwalne co to może być panowie ja już nie mam sił :( za pomoc bardzo dziękuje. :) PS. Aha wcześniej jak Alfa ciężej paliła na ciepłym wymieniłem jeszcze czujnik położenia wału tego między skrzynią, a silnikiem nic nie pomogło… Podpinałem oczywiście pod komputer zero błędów pompa podaje 302 bary na odpalonym silniku.
  • Poziom 32  
    A jakie ciśnienie podczas rozruchu, gdy nie może zapalić?
  • Poziom 2  
    ciśnienie komputer pokazywał 40-50 barów przy próbie odpalenia ale tylko dlatego że słabo kręcił bardzo "akumulator był padnięty" teraz wymieniłem kręci ładnie ale cóż z tego :(
  • Poziom 32  
    Jeśli dobrze kręci a ciśnienie nadal niskie to próbę przelewowa zrób
  • Poziom 32  
    Raczej regulator walnięty, ewentualnie pompa ma dość.
  • Poziom 17  
    Przerabiałem ostatnio. Próba przelewowa wtryskiwaczy. Jak ok to regulator na pompie do podmiany. No chyba, że pompa się wyeksploatowała to wtedy inną (mam taką tylko że bez regulatora).