Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Samsung RL41HCIS - Wymiana żarówki

27 Sep 2015 20:28 17202 7
  • Level 2  
    Witajcie,
    Spaliła mi się żarówka w lodówce i nie wiem jak zdjąć osłonę żeby nie połamać zaczepów. Ktoś z Was wie gdzie należy podwadzić osłonę, żeby nie popękała?
    Dzięki

Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    Mam dokładnie to samo :) chyba nieźle zsynchronizowali żarówki żeby sie przepalały po konkretnym terminie. Dzięki za oznaczenie modelu - trzeba znaleźć gdzieś inst. jak znajdę to wrzucę. Niewiele to pomaga, ale ze strony Samsunga :arrow: Link trzeba na step2 przejść. Wygląda z obrazka jakby dwoma rękoma sie ciągnęło do góry i do siebie.
    Edit:
    Udało sie gdy wziąłem dwie łyżki do herbaty, wsadziłem w boczne dziurki osłony i po odpowiednim szarpnięciu wyszło. Zaczepy są bardzo małe wiec sie nie wyłamią, ale po prostu zaskakująco dobrze trzymają.
  • Level 2  
    Dzięki za instrukcję, ale niestety nie udało mi się. Użyłem łyżeczek, szarpię aż się lodówka trzęsie, ale osłona zostaje na swoim miejscu. Osłona zeszła Ci tylko po szarpnięciu, czy też ścisnąłeś ją po bokach? Powinienem ją ciągnąć w poziomie, czy do dołu? W którym miejscu są te zaczepy i ile ich jest?
  • Level 11  
    Zaczepy u mnie (bo nie jestem na 100% przekonany ze mam dokładnie ten sam model lodówki) są od frontu osłony dość mocno po bokach. Mniej więcej tam gdzie prawa strzałka z inst. ma swój początek. Jednak są małe ledwo milimetrowe wiec aż sam sie zdziwiłem ze tak mocno trzymają. Jeśli już gdzieś można użyć siły to "do siebie i lekko w dół", a trzeci zaczep jest na dole osłony i on wchodzi w plecy lodówki i nie jest do końca wcale zaczepem tylko prowadnikiem. Wrócę do domu i zrobię fotkę po zdjęciu osłony.
  • Level 2  
    Dzięki za temat :) U mnie żarówka padła po prawie sześciu latach i też miałem problem ze ściągnięciem osłony żarówki. Kombinowałem z podważaniem jedną łyżeczką ale dwie rozwiązały temat :D Pozdrawiam
  • Level 19  
    To trochę nie tak... zaczep to jest właśnie na dole - ten główny, który trzeba najpierw podważyć i odczepić aby reszta zeszła. Osłona ma szerokie prowadnice po bokach z przodu i owszem, są tam dwa zaczepy mocujące, ale to się odczepi akurat łatwo - cały pic polega na odczepieniu zaczepu dolnego i wtedy można zdejmować osłonę. W środku jest żarówka 40W na duży gwine E27. Ja do wymiany użyłem ledówki 3W. Ważna jest po prostu wielkośc żarówki bo wchodzi tu tylko coś z małą bańką.
  • Level 7  
    Trzy razy podchodziłam do próby zdjęcia osłony tak mocno to siedzi.

Dopiero po zdjęciu widać zaczep dolny. Tak jakby nie można było zrobić osłony wkręcanej albo przykręcanej śrubką. Tym bardziej, że klosz jest ogromny, a żarówka mała ok. 8,5cm dł.

Projektanta tego oświetlenia skazałabym na rok pracy polegającej na zdejmowaniu i zakładaniu tych kloszy przez 8 godzin dziennie, a jakby połamał klosz to musiałby płacić z własnej kieszeni. Może to nauczyłoby go rozumu.

Można kupić żarówkę LED filament 4W E27 (odpowiednik 40W) z dużym gwintem.
    PS.
    Ja mam model Samsung 38SBPS.
    Pozdrawiam
    Lodówka Samsung RL41HCIS - Wymiana żarówki Lodówka Samsung RL41HCIS - Wymiana żarówki Lodówka Samsung RL41HCIS - Wymiana żarówki Lodówka Samsung RL41HCIS - Wymiana żarówki Lodówka Samsung RL41HCIS - Wymiana żarówki
  • Level 1  
    Wypiąłem tylny zaczep, ale osłona ani drgnie, a miało być łatwo :( Udało sie, ale te opisy tutaj, strzałeczki na zdjęciu sobie można wsadzić. Po uwolnieniu tylnego zaczepu. Należy pociągnąć do siebie osłonę. Nie ma za uchwycić wiec istotne trzeba cos wprowadzić w boczne otwory osłony. Najlepiej w pierwszy łukowaty, najbliżej drzwi lodówki bo tam operować będzie najwięcej materiału osłony.

Ja wybrałem inny otwór i mam ślady uszkodzeń plastiku. Narzędzie, które użyjemy dobrze jest tez zabezpieczyć czym miękkim. Sama osłona jest dość twarda, ale zarazem elastyczna co umożliwia odblokowanie tylnego zaczepu.