Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logowanie do windows XP

06 Cze 2005 22:09 15738 19
  • Poziom 10  
    Heyka :D

Mam problem z windowsem xp który to przejawia się w ten sposób że :

- jest ekran logowania do xp-eka, jest 2 użytkowników
    - wybieram jednego z nich i loguje się ale w tej samej chwili nastepuje wylogowanie tego użytkownika którego wybrałem i tak samo jest z drugim
    - w trybie awaryjnym to samo się dzieje nie da się zalogować po w tej samej chwili wylogowuje zapisuje ustawienia i powraca do ekranu logowania

co to może być??

Pozdrowionka z Buska

p.s.
    komp jest kumpla i nie wiem co on tam wymodził
  • Poziom 35  
    Wygląda jakby komp miał założoną restrykcję.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Panel Sterowania/Konta Użytkowników/Zmień sposób logowania lub wylogowywania użytkowników/Użyj szybkiego przełączania użytkowników
  • Poziom 26  
    Miałem tak i to jest wirus, albo trojan. Mnie nie udało sie tego obejść w inny sposób niż naprawa systemu WinXP z kompaktu startowego. Nie martw sie, wszystkie ustawienia będą nie zmienione. Z konsoli operatorskiej nie udało mi sie tego naprawić. Potem ponagrywaj sobie szczepionki na wirusy. Nie pamiętam nazwy, ale po objawach, na stronie np. Symanteca znajdziesz.
  • Poziom 10  
    Dzieki halif

halif napisał:
    Miałem tak i to jest wirus, albo trojan. Mnie nie udało się tego obejść w inny sposób niż naprawa systemu WinXP z kompaktu startowego. Nie martw się, wszystkie ustawienia będą nie zmienione. Z konsoli operatorskiej nie udało mi się tego naprawić. Potem ponagrywaj sobie szczepionki na wirusy. Nie pamiętam nazwy, ale po objawach, na stronie np. Symanteca znajdziesz.

kurde już próbowałem naprawy XP-eka ale jest to samo-kicha totalna.Ale może masz racje że to jakiś wirus tylko jaki program byłby to wywalił pod dosem oczywiście.

Pozdrowionka
  • Poziom 35  
    Zrób nakładkę systemu.
    Cytat:
    Niestety, czasami zdarza się tak, że mimo naszych usilnych prób reanimacji systemu wcześniej wspomnianymi sposobami Okienka nadal nie chcą poprawnie wystartować. Wówczas zostaje nam ostatnia z opcji naprawczych, którą udostępnia Windows 2000/XP - odświeżanie. Oczywiście nie mam tutaj na myśli tak radykalnego rozwiązania, jakim jest formatowanie dysku i instalacja systemu od nowa. W największym skrócie odświeżanie systemu polega na wymianie wszystkich plików systemowych. Zachowywane są natomiast wpisy w Rejestrze, sterowniki urządzeń oraz profile użytkowników. Proces odświeżania rozpoczynamy od startu instalatora Windows z płyty. Po ukazaniu się ekranu powitalnego powinniśmy wybrać z menu inaczej niż dotychczas pierwszą opcję, czyli instalację systemu. Dalej pojawi się nowe menu, z którego dopiero teraz należy wybrać opcję naprawy systemu (klawisz [R]).
  • Poziom 26  
    Własnie oto mi chodziło @cm.
    A programy dosowe nic nie pomogą, bo raczej nie zmienią nam rejestru - a chyba tam lezy przyczyna... Poza tym, jeżeli masz np. NTFS to wogóle do partycji sie nie dostaniesz.
  • Poziom 10  
    Partycje mam FAT 32 , ale jest jeszcze jeden problem ten gostek którego jest kopm nie pamieta hasła (lub nie podał go przy instalacji) admina i jest ból przy naprawie systemu bo instalator sie burzy o hasło.

Już nie mam koncepcji co robić dalej.Chyba pozostanie formacik

dzieki wszystkim za pomoc jak byscie mieli jeszcze jakiegoś pomysła to walcie śmiało

Pozdrowionka
  • Poziom 35  
    Przy prośbie o hasło naciskasz enter i idziesz dalej ;)
  • Poziom 26  
    Są programy do odzyskiwania hasła administratorskiego. Tworzy sie CD z instalacją linuxa i ona prowadzi krok-po-kroku za rączke do odzyskania, lub zmiany hasła. Poszukaj na forum.
  • Poziom 11  
    A może by tak zalogować sie w trybie awaryjnym na konto administratora i tam puscic jakis programik szukajacy wirusy. lub tez przywrocic system z paru dni wczesniej jezeli to nie wina wirusa i innego takie badziewstwa.
  • Poziom 35  
    Rafał Przybyło napisał:
    A może by tak zalogować się w trybie awaryjnym na konto administratora i tam puscic jakis programik szukajacy wirusy. lub tez przywrocic system z paru dni wczesniej jezeli to nie wina wirusa i innego takie badziewstwa.

Czytał kolega pierwszy post??? Chyba nie ;)
  • Poziom 26  
    Nie da się. Po pierwsze tryb awaryjny, o który zapewne Ci chodzi jest tylko w Win 98. Konsola operatorska nie pzowala na uruchamianie innych aplikacji, a sama w sobie ma dosyć ograniczoną funkcjonalość (pórbowałem w niej podglądać logi z logowania, aby określić gdzie był problem u mnie, ale wiecej mi nie pomogła).

A tak btw @Misiek34 to jak to wylogowywuje sie sam z trybu awaryjnego? Z konsoli? U mnie chyba tego nie było... Chociaż moze uruchamiałem naprawe poprzez konsole... mhm...
  • Poziom 15  
    na 99% brakuje pliku userinit.exe
    uruchamiasz XP z CD instalacyjnej, logujesz sie jako admin i na CD nie pamietam juz gdzie wyszukujesz pliku userinit ( ma zmieniona nazwe chyba userinit.ex_ ) i kopiujesz go bodajze do windows\system32 jako userinit.exe

jezeli to jest ten problem, o ktorym mysle to powinno pomoc
    BTW na poczatek sprawdz czy brakuje Ci tego pliku ;)
  • Poziom 40  
    halif napisał:
    Nie da się. Po pierwsze tryb awaryjny, o który zapewne Ci chodzi jest tylko w Win 98. ...

Wiem że nic nie wniose do rozwiązania problemu ale spróbuje skorygować wiedzę kolegi.
    Jest tryb awaryjny w XP tak samo uruchamiany jak w w98 z tym że rownież w tym trybie trzeba się logować najlepiej jako administrator.
    Dodatkowo jeżeli podczas instalacji nie nadano hasła administatorowi to znaczy wchodzi sie na to konto bez hasła (wiem że logiczne ale ...) :)
  • Poziom 10  
    wielkie dzieki wszystkim za pomoć niestety poleciał format bo nic nie dało się zrobić (wszystkie mozliwości wykorzystałem (tak myśle) i nic) cały czas pętla (logowanie - wylogowanie)

Pozdrowionka
  • Poziom 15  
    Misiek34 napisał:
    wielkie dzieki wszystkim za pomoć niestety poleciał format bo nic nie dało się zrobić (wszystkie mozliwości wykorzystałem (tak myśle) i nic) cały czas pętla (logowanie - wylogowanie)

Pozdrowionka

a miales ten userinit.exe w odpowiednim katalogu czy nie ?:>
  • Poziom 10  
    cyberkid napisał:
    Misiek34 napisał:

Pozdrowionka

a miales ten userinit.exe w odpowiednim katalogu czy nie ?:>

był w katalogu c:\windows\system32

podmieniałem też nazwe userinit.exe na wsaupdater.exe i nic
    wymieniałem również na org userinit.exe z instalki winxp i też nic

winda xp - to zło :twisted:
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Misiek34 napisał:
    winda xp - to zło

Złem jest zawsze użytkownik "majdrujący" bez opamiętania w systemie i nie pamiętający, co zrobił.
  • Poziom 2  
    a czy program psswd potrafi załozyć nowe kontor administratora lub z jego uprawnieniami??