Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook ZBI 083 IT dziwna usterka-wyświetlacz pokazuje odwrócone C

PiotherHD 27 Wrz 2015 22:03 810 3
  • #1 27 Wrz 2015 22:03
    PiotherHD
    Poziom 2  

Witam.
    Może ktoś spotkał się już z taka usterką. Zmywarka w normalny sposób zakończyła jeden z programów, została opróżniona (oczywiście wyłączona). Po kilku godzinach zauważyłem dziwny kod błędu, który sam w sobie był błędny. Na panelu, wyświetlacz pokazywał "odwrócone" C. Oczywiście wciskanie jakiejkolwiek funkcji nie wywołało żadnej reakcji urządzenia.

Po odłączeniu z sieci (w sumie zrobiłem to z 3-4 razy z próbami uruchomienia) komunikat znikł, ale niestety nic więcej też się już nie wyświetla. Sprawdziłem w środku wszystkie czujniki, główny panel elektroniki (ten z przekaźnikiem), nie maja żadnych śladów przegrzania czy spalenia. Czy ktoś z Was spotkał się z taką usterka, niestety na forum nic takiego nie znalazłem.

0 3
  • #2 04 Lut 2017 09:29
    NinaŁ
    Poziom 2  

Witam, widzę że nikt nie odpowiedział jednakże chciałabym zapytać czy i jak problem został rozwiązany bo zrobiło mi się tak samo.
    Dzięki

0
  • #3 04 Lut 2017 10:43
    PiotherHD
    Poziom 2  

Witam, na początek chciałbym powiedzieć, ze do dziś dnia zmywarka jest w użyciu i pracuje w normalny sposób.
    Co do wspomnianej usterki, pamiętam ze praktycznie cala rozebrałem, oczywiście prawa stronę obudowy i częściowo od spodu, przeczyściłem wszystkie kanały, sprawdziłem styki czujników. Pamiętam, ze rozebrałem także przedni panel i dostałem się do sterownika wyświetlacza. Dzisiaj nie jestem pewny, ale chyba w środku było trochę wilgoci.

Wszystko złożyłem, włączyłem do sieci i błąd zniknął. Dla pewności włączyłem zmywarkę "na pusto" w trybie Hyg - o najwyższej temperaturze mycia by wypłukać wszystkie tłuszcze. Staram się używać tego trybu przynajmniej raz w tygodniu, pilnować filtra na odpadki i "odpukać" działa do dziś dnia.

1
  • #4 04 Lut 2017 10:54
    NinaŁ
    Poziom 2  

Dzięki mąż również kombinuje w ten sposób, ale woleliśmy się upewnić. Dam znać jak się upora, na razie stoi i patrzy ma czas ma urlop do środy i to kto wie :-)

0