Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zebra LP 2844 Dwie drukarki

Dzumiec 28 Wrz 2015 15:22 1209 6
  • #1 28 Wrz 2015 15:22
    Dzumiec
    Poziom 4  

Cześć i czołem! Przeszukiwałem (mam nadzieję) rzetelnie to forum, niestety trapiącego mnie problemu tam nie znalazłem. Liczę na to, że pomożecie!

Pracuję w zakładzie, gdzie do laptopa postanowiliśmy podłączyć dwie drukarki. Obie są marki zebra lp 2844, sterowniki są zainstalowane, kable sprawne, jedna drukarka ma około roku, druga została kupiona wczoraj. Starsza śmiga bez zarzutów, natomiast druga zachowuje się jak opętana :) Dodałem ją w systemie (XP) System ma na liście dwie drukarki, obie aktywne, tymczasem działa tylko jedna, własnie ta starsza. Nowa ma focha, ewentualnie wypuszcza sama (!!!) etykiety z paroma znaczkami w poprzek. Nic ponadto. Podłączałem ją zarówno przez port LPT jak i USB. Niestety nic to nie dało. Czy moglibyście mi pomóc?

PS. Interesuje mnie jeszcze kwestia drukowania jednocześnie. Mam na myśli opcję w której jedna drukarka drukuje dokument X a druga Y. Czy to jest możliwe? Coś kiedys słyszałem, że jest to powiązane z buforowaniem drukarek.

To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość :)

0 6
  • Pomocny post
    #2 30 Wrz 2015 07:34
    kondziorecheq
    Poziom 9  

A skąd masz sterowniki? Jeśli użyłeś np. PCL5, to spróbuj PCL6, albo Universala, jeśli użyłeś PCL6, to spróbuj dwóch pozostałych... Można drukować dwa dokumenty jednocześnie na dwóch drukarkach - po prostu w programie wybierasz w jednym dokumencie jedną, a w drugim drugą.

0
  • #3 30 Wrz 2015 16:43
    Dzumiec
    Poziom 4  

Dzięki wielkie, chciałbym jeszcze tylko zapytać o tą kwestię z programem. Jedyne co się pojawia przy kliknięciu "drukuj" to ilość jaka ma być wydrukowana. Nic więcej. Możesz mi łopatologicznie wytłumaczyć gdzie i jak to zrobić?

0
  • #4 30 Wrz 2015 21:04
    kondziorecheq
    Poziom 9  

Nie naciskasz od razu drukuj, tylko plik->drukuj. Z jakiego programu to drukujesz?

0
  • #5 30 Wrz 2015 21:09
    Dzumiec
    Poziom 4  

Zebra Designer :)

0
  • #6 30 Wrz 2015 21:33
    kondziorecheq
    Poziom 9  

To musisz mieć jakąś opcję "właściwości drukarki" albo "właściwości druku" i tam powinna być opcja wyboru drukarki, ilości kopii i takie tam.

0
  • Pomocny post
    #7 15 Lis 2015 16:14
    eplomby-pl

Poziom 7  

Każda zebra powinna mieć swój własny sterownik, np ZDesigner LP2844 a druga ZDesigner LP2844 (Kopia1)
    Każda drukarka drukuje na inny port USB (np USB001, a inna na USB002) podobnie w Zebra Designerze w kreatorze etykiety wybierasz na jaką drukarkę będziesz drukował (2x lewym klawiszem na wolne pole w etykiecie i wtedy jest lista dostępnych drukarek).
    Mam nadzieję, że pomogłem w razie potrzeby proszę o kontakt postaram się pomoc.
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów