Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung r540 - laptop grzeje się mimo czyszczenia

katol 28 Wrz 2015 15:35 1896 6
  • #1 28 Wrz 2015 15:35
    katol
    Poziom 10  

Witam

Od razu do rzeczy.
    Komputer- samsung R540
    Problem - przy pracy np z konwersją filmów lub nawet ze skanowaniem przez kasperskiego, komputer gaśnie. Otworzyłem go przeczyściłem sprężonym powietrzem , pędzelkiem itp. Poprawa jest o tyle że kasperski już go nie gasi. Nadal jest problem z obróbka filmów. Wiatraczek nie chodzi jakoś specjalnie głośno.
    Pytanie- Co teraz mogę zrobić? Regeneracja wiatraczka ? Wymiana? Może wymiana termopadów i taśm termoprzewodzących? Może problem leży jeszcze gdzieś indziej?

0 6
  • #3 28 Wrz 2015 15:41
    real898
    Poziom 13  

rozbierz radiator wyczysc stara paste i nasmaruj nowa pasta wyplukaj radiator oio powinno byc ok

0
  • #5 28 Wrz 2015 18:27
    katol
    Poziom 10  

Zainstalowałem speedfun-a. Niestety poza pokazaniem tego co już wiem , czyli wzrostem temperatury we wszystkich wartościach (HD0, Temp1, Temp2 , Core0, Core1) przy wysokim obciążeniu procesora nic nie wnosi. Chyba że trzeba go jakoś odpowiednio skonfigurować ?

0
  • #6 28 Wrz 2015 22:29
    pi7
    Poziom 10  

katol napisał:
    Zainstalowałem speedfun-a. Niestety poza pokazaniem tego co już wiem , czyli wzrostem temperatury we wszystkich wartościach (HD0, Temp1, Temp2 , Core0, Core1) przy wysokim obciążeniu procesora nic nie wnosi. Chyba że trzeba go jakoś odpowiednio skonfigurować ?

Teraz dzięki temu programowi możesz ustawić szybszą pracę RPM czyli prędkość obrotową wentylatora - a jeśli się nie da to:

1] Już laptop rozbierałeś, więc nie będziesz miał z tym problemów najpierw wymień pastę termo-przewodzącą, zwróć uwagę na kolejność odkręcania śrub [odkręcasz w kolejności dowolnej, lecz przykręcasz według podanych numerków przy śrubach ] - jest taka zasada u mnie w serwisie "grasz w gry to wymiana pasty co 2 lata, w pozostałych przypadkach co 3 - 4 lata" filmy instruktażowe znajdziesz na YouTube. Po tym zabiegu przestanie ci się wyłączać. Jeśli laptop masz już od 3+ lat termopady też nie zaszkodzi wymienić. Przy grach temperatura powinna oscylować między 60 a 70 stopni max, przy zwykłym użytkowaniu do 50 stopni Celsjusza.
    2] Warto też zainwestować w podkładkę chłodzącą z dwoma wielkimi wiatrakami, gdyż im chłodniejsze podzespoły bazowe tym dłuższa żywotność jednostki i stabilniejsza praca.
    3] a w ostateczności wymienić wentylator w laptopie ... jeśli masz jakieś gąbki, lub flizelinę - materiał na wylotach powietrza usuń to a cyrkulacja powietrza i chłodzenie zmieni się nie do poznania.

0
  • #7 16 Mar 2016 20:49
    katol
    Poziom 10  

Problem rozwiązał się po wymianie pasty termoprzewodzącej. Dzięki za porady , temat do zamknięcia.

0