Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przechwytywanie obrazu karty telewizyjnej - program

oota 28 Wrz 2015 16:47 645 3
  • #1 28 Wrz 2015 16:47
    oota
    Poziom 10  

Witam.
    Mam taki problem, mam kartę telewizyjną i chcę do niej podłączyć kamerę, nie chodzi mi o taką filmową tylko o tak zwaną przemysłową.
    Kamera ma gniazda s-video out i chinch out.
    Po podłączeniu do TV przez chinche obraz jest, czyli wiem, że kamera działa.
    Podpiąłem do komputera kartę telewizyjną z chinch (FM), gniazdem na antene, jackiem 2.5' (remove), oraz z gniazdem podobnym do s-videm:

Przechwytywanie obrazu karty telewizyjnej - program

Tak, wygląda to gniazdo, mam też adapter z tego gniazda na s-video, jack 2.5' oraz 3 chinche (1 video i 2 audio).

Adapter podłączyłem do tego gniazda (opisywanego wyżej) i kamerę podłączyłem przez s-video, ale jeśli coś to przez chinch też mogę.

Teraz proszę was drodzy forowicze, o pomoc w szukaniu programu, dzięki któremu będę widział obraz z kamery na pulpicie.
    Jeśli to ważne to mam win 7.

Jeszcze oprócz kamery chcę podpiąć PS2 przez 1xchinch.

Pozdrawiam!

0 3
  • Napad.pl
  • #2 28 Wrz 2015 16:56
    Dra98
    Poziom 42  

Do przechwytywania obrazu można użyć VirtualDub, opcje -> file -> capture avi -> wybór urządzenia. Można również zapisać obraz.

0
  • Napad.pl
  • #3 28 Wrz 2015 16:59
    Dydelmax
    Poziom 36  

Witam.

oota napisał:
    programu, dzięki któremu będę widział obraz z kamery na pulpicie.

Sprawdź VLC Media Player. Ma opcję wyświetlania obrazu na pulpicie (Tapeta DirectX), powinien też poradzić sobie z przechwytywaniem obrazu z karty TV.
    Programem VirtualDub możesz również przechwycić obraz z karty, ale jeśli chodzi o jego wyświetlenie na pulpicie, to nie wiem jak to zrealizować w tym programie (być może będą konieczne jakieś wtyczki).
    Pozdrawiam

0
  • #4 28 Wrz 2015 17:08
    oota
    Poziom 10  

Bardzo dziękuję Ci Dydelmax, na pewno sprawdzę te programy.

0