Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw 2.1 Jamo e670 uszkodzony gwizdek

Kristof3r 28 Wrz 2015 17:45 549 5
  • #1 28 Wrz 2015 17:45
    Kristof3r
    Poziom 2  

Witam,
    Budząc się dzisiejszego pięknego poranka, pełen chęci do życia postanowiłem odpalić moje Jamo E670 i uraczyć uszy jakże łagodzącymi i przyjemnymi dźwiękiem muzyki. Cały nastrój prysł jednak tak szybko jak się pojawił gdyż usłyszałem okropne charczenie i trzaski wydobywające się z prawego gwizdka wyżej wspomnianej kolumny co natychmiast skłoniło mnie do refleksji, że musi on być przepalony czy w jakiś inny sposób uszkodzony. W tym miejscu rodzi się do was pytanie dobrzy ludzie: czy coś takiego jest w ogóle sens naprawiać, a może lepiej kupić od razu nowe gwizdki dla świętego spokoju? Jeżeli polecacie wymianę to byłbym przeszczęśliwy gdyby ktoś polecił mi jakieś gwizdki, bo niestety jestem zieloniutki w tym temacie co deprymuje mnie jeszcze bardziej i wprowadza w stany depresyjno-lękowe.
    Z góry dzięki, i czekam na odzew, bo potrzebuję muzy do życia :)
    Pozdro, Kristof3r.

• #2 28 Wrz 2015 18:40
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Może zamiast tych poetyckich uniesień trochę technicznych danych?
    Sprawdzałeś czy uszkodzony jest sam głośnik wysokotonowy? W jaki sposób?

• #3 28 Wrz 2015 20:10
    Kristof3r
    Poziom 2  

Spokojnie nie ma co się irytować. Głośnik wyjąłem i rozłożyłem jak się dało. Nie widzę tam żadnych uszkodzeń mechanicznych, także stwierdziłem że jest pewnie przepalony. Ze spraw technicznych to nie wiem co więcej mogę dopisać, może konkretny model gwizdka?(jamo 20139) Wszystko latało na Denonie AVR-1601.

• Pomocny post
    #4 28 Wrz 2015 20:44
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

O tym czy głośnik jest spalony najlepiej jest dowiedzieć się używając omomierza. Odchyłka (znaczna) od nominalnej wartości może sugerować częściowe zwarcie cewki.
    Głośnik jest rozbieralny, ale trzeba mieć kogoś do pomocy (do odgięcia trzy zaczepy na raz) - oględziny ewentualnie potwierdziłyby moje przypuszczenia.
    Nie widziałem samej cewki do niego jako część zamienna (gdyby była (całość - wraz z membranką) można by wymienić samą "reperaturkę" - wyszłoby taniej niż nowy głośnik.
    W każdym razie trzeba się najpierw upewnić czy uszkodzenie leży w spalonej cewce (ewentualnie rozsypanej) czy może np. w zwrotnicy, lub nawet wzmacniaczu. Druga kolumna podłączona na ten kanał działa prawidłowo?

• #5 30 Wrz 2015 17:44
    Kristof3r
    Poziom 2  

Podłączyłem na ten kanał drugą kolumnę i problem się powtarza tylko na większą skalę, także twój strzał ze wzmacholem był trafny. Dzięki za pomoc!

• #6 30 Wrz 2015 19:12
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Czyli serwis...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME