Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Składanie komputera. Szczegółowe porady. 1600/1700 zł.

lukaszpolesie 28 Wrz 2015 22:17 519 0
  • #1 28 Wrz 2015 22:17
    lukaszpolesie
    Poziom 22  

Witam.

W ciągu paru najbliższych dni planuję zakup komputera dlatego zwracam się do Was o pomoc, ponieważ pojawiło się kilka niejasności.

Wcześniejszy mój zestaw:
    G3258
    H81M-P33
    HD6850

Na wstępie napiszę do czego głównie używam komputera. Internet, filmy, gry internetowe. Bardziej zależy mi na płynnym i szybkim działaniu komputera niż na dużej wydajności... dlatego niedługo rozważe zakup SSD.

Informuję że dokładanie większej sumy nie wchodzi w gre!

Aktualnie przymierzam się do zakupu:

Procesor: Tutaj zapatrywałbym się w kierunku i3 4170, jednak lecąc po kosztach spoglądam też na G3258 z OC do 4 GHZ na boxowym chłodzeniu. Jak uważacie?

Płyta: Moimi wymaganiami są USB 3.0 na przód, dobra jakość dźwięku, także fajnie by było gdyby miała 4 sloty na pamięć RAM, może warto coś na B85? Istotny jest format? ATX vs mATX? Pytanie czy dopłacanie do takiej płyty ma sens? W oko wpadły mi AsRock B85 4xRam i USB 3.0 na front, także spoglądam na AsRock H81M i Gigabyte H81M-HD3. Jak uważacie czy warto dopłacać czy może polecieć po kosztach i kupić H81M-P33? Może macie jakieś inne propozycję?

Dysk: na obecną chwilę zakupię Seagate 1 TB a z czasem pomyśli się o SSD

Napęd: Lite-On z morele za 51.99

Obudowa: Skłaniam się ku Zalmanowi Z3 Plus którego mogę mieć z wysyłką za 170 zł, ewentualnie idąc tańszym torem może być Z3 lub Brutus M25. Zależy mi na włączniku u góry... Może jakieś inne propozycje?

Zasilacz: najchętniej zamówiłbym Thermaltake Modular 530W, jednak czy warto dopłacać? Może kupić coś tańszego jak Corsair 450 czy Antec 500? Może coś polecicie?

RAM: Tutaj pojawia się kolejny problem... i3 4170 obsługuje pamięci 1600 mhz, została mi kość 4 gb goodram 1333 mhz CL9. A więc co zrobić?
    - kupić tanią kość 1333 CL9 i da radę?
    - kupić kość goodram 1866 CL9?
    - kupić 8 gb Crucial Balistix 1600 CL9 za niecałe 180 zł, a tą kość 1333 odsprzedać? Będzie różnica warta zachodu?

Grafika: czytaj największy dylemat, poprzedni HD6850 w zupełności mi wystarczał, nie gram w mocno wymagające gry ale czasami się może zdarzyć np. najnowsza fifa czy simsy (dla jasności grać będzie kobieta). Ostatnio do czego był wykorzystywany PC to głównie internet, filmy, gry typu LegendOnline czy Metin2. Kupując wszystkie powyższe lepsze podzespoły to nie zostanie mi zbyt wiele, tzn zostaje zakup czegoś używanego w okolicy 250 zł (7770?). Może wystarczy mi grafika zintegrowana i nie warto kupować dedykowanej? Czy może lepiej przyoszczędzić na podzespołach powyższych i kupić coś nowego? Jeżeli tak uważacie to co miałoby sens? GTX 750? Cenowo zostałoby około 450 zł.

A może G3258 + nowa grafika?

Liczę na Waszą pomoc bo w głowie pojawił mi się jeden wielki mętlik.

Link do podzespołów z najlepszej opcji z ramem 8 gb i składaniem a więc do odliczenia bo użyłbym kodu, zostaje 130 zł ( odjąć składanie i 4 gb ramu). Także na używaną grafikę zostaje 200 zł z hakiem http://www.morele.net/inventory/info/u13OD8/

Dodano po 3 [godziny] 19 [minuty]:

Nikt nie pomoże?

0 0
  Szukaj w 5mln produktów