Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nac T675 - brak wolnych obrotów - pęknięty korbowód

kameleon222 01 Paź 2015 18:57 6126 41
    kameleon222
    Użytkownik obserwowany
    tam nie ma ssania.. ale będe coś próbował ;)
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Na obudowie filtra nie ma przysłonki lub klapki?
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Pomiar kompresji może cię wprowadzić w błąd, bo na wałku rozrządu jest automatyczny odprężnik, który uchyla zawór wydechowy, by ułatwić rozruch. Jak silnik odpali, to odprężnik się wyłącza.
    kameleon222
    Użytkownik obserwowany
    cholera...
    odkręciłem tą śrubke aby kleszczami ją dosunąć na maxa ale w sumie to była dosunięta więc nic nie zmieniłem..

Dodano po 5 [minuty]:

przełoże gażnik na stary i bede próbował odpiąć ten regulator i sterować tą srubką z boku tak jak pisał kolega wyżej
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    kameleon222
    Użytkownik obserwowany
    Coś sie dzieje!
    Założyłem stary gaźnik i kręciłem tą srubką boczną co pół obrotu, wkręcałem odpalałem i przytrzymywałem palcem przepustnice przy śrubce i podawałem paliwo primerem, jednocześnie druga ręką trzymałem rączkę na rękojeści ale za nic nie chciało chodzić, na żadnej pozycji więc wkręciłem dłuższa śrubę abym miał większy zakres regulacji i dalej nic, poskładałem wszystko w kupę. W nerwach i przypadkowo (co zauważyłem później) sprężynka ta co idzie do przepustnicy tak się przekręciła że była bardziej naciągnięta, przy okazji jeszcze raz poprawiłem płetwę w misie olejowej. Odpalam kosiarkę i silnik pracuje sam ( bez pompowania primerem) tylko strasznie nierówno, regulator pracuje cały czas a jak przytrzymam go w jednym miejscu to pracuje PRAWIE równo, ale strzela z wydechu.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    kameleon222
    Użytkownik obserwowany
    Rycho T napisał:
    Mówiłem, że to wina regulatora.
    To strzelanie w wydech trzeba sprawdzić, zawory, może się zębatka na wale poruszyła, klin koła zamachowego a nawet świeca.
    Nierówne obroty, trzeba by wyregulować dokładnie regulator odśrodkowy.

Takie pękniecie korbowodu zawsze pozostawia w silniku jakieś skutki, nawet jeżeli wydaje się, że wszystko jest w porządku.

Z tym strzelaniem w wydech to moze byc poprostu nadmiar dawki w wydechu lub przez nie równą prace silnika dopala w wydechu lub możę być to równiez i moja wina bo zachciało mi sie czyścić głowice z nagaru..
    Zębatka na wale? to możliwe? na kole zamachowym nie wyczuwam żadnego luzu, swiece wymienie.
    Teraz tak, jak mam to regulować?:
    bo jak popuszczę śrubę tą od regulatora to mam zatrzymać w miejscu płetwe w misie( dosunać ja do regulatora) a tą część regulatora co mam na wierzchu przesunąć w strone gażnika?(czyli przymknąć przepustnice) Czy może przepustnice otworzyć w pełni a przekracać płetwą w misie?
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    kameleon222
    Użytkownik obserwowany
    No to niby jak mam to sprawdzić że jest uszkodzony?
    Napisałes tylko o początkowym ustawieniu regulatora to w takim położeniu pracuje silnik ale nie równo.
    Tak uszczelka jest nowa
    gradek83
    Poziom 39  
    Niedawno naprawiałem kosiarkę z podobnym prykaniem niby kosiarka na poczatku nie odpalała po czyszczeniu gaźnika i założeniu od nowa kosiarka odpaliła i niby działała normalnie ale słychać było takie nieregularne PUF ..PUF. Oczywiście jak kolega Rycho T słusznie podpowiada to kwestia zapłonu i ja też tak myślałem sprawdziłem świecę ustawiłem szczelinę na 0.65mm dodatkowo sprawdziłem koło magnesowe i klin były nienaruszone. Szczelinę pomiędzy cewką zapłonową i kołem magnesowym ustawiłem na 0.20mm. Zawór górny ustawiłem na 0.10mm dolny 0.15mm. I nadal było bez zmian. Uszczelka połówki silnika też została wymieniona bo na początku przeciekał olej.
    Po wielu próbach i sprawdzaniu doszło do tego że wróciłem do punktu wyjścia i po wymianie gaźnika kosiarka zaczęła pracować poprawnie. W gaźniku tego typu w środku tego największego otworu na ściance są trzy malutkie otwory które prawdopodobnie zapychają się i nawet powietrze pod ciśnieniem nie zawsze jest w stanie przedmuchać te kanaliki. Nie mam myjki ultradźwiękowej która zapewne mogła by sobie z tym poradzić.