Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Avast - Program nie chce przywrócić pliku z kwarantanny.

28 Wrz 2015 19:55 1905 2
  • Poziom 27  
    Witam,
    to chyba najbardziej absurdalny problem z jakim się kiedykolwiek spotkałem. Po zakupie laptopa lenovo z50-70 z windowsem 8.1 jedną z pierwszych czynności na jakie się zdecydowałem było zainstalowanie Avasta. Program ten wykrył kilka plików jako szkodliwe (info na screenie). Poszukałem w internecie i wyszło na to, że może ten lenovobrowserguard nie jest szczególnie szkodliwy, ale nie ma sensu go trzymać na dysku, postanowiłem więc go usunąć. Niestety przy próbie odinstalowania dał o sobie znać Avast, który "odinstalkę" przeniósł do kwarantanny. Niestety nie mam możliwości przywrócenia tego pliku, klikanie opcji "przywróć", "przywróć i dodaj do wykluczonych", "wydobądź" nic nie daje. Pliku dalej nie ma.

Nie wiem co z tym fantem zrobić, usuwać wszystkich danych ręcznie raczej nie będę, chcę to zrobić porządnie.

Co ciekawe, z podobnym problemem niedawno spotkałem się na swoim komputerze stacjonarnym z zainstalowanym windowsem XP, tam jednak chodziło o naprawdę mało ważny plik, więc się niemożliwością przywrócenia nie przejąłem, ponadto wszystko chodzi tam na bardzo starym dysku, więc uznałem, że to może być przez to.

Ktoś wie jak to odkręcić? W sumie mógłbym użyć opcji przywracania systemu, bo poza avastem i FF nic jeszcze nie zainstalowałem, ale tak głupio jakoś :D

Avast - Program nie chce przywrócić pliku z kwarantanny.
  • Poziom 13  
    Nie wiem czy przywracanie systemu coś da, bo to tylko przywraca/zmienia wpisy w rejestrze.