Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta Super Kompakt 12/24 - Zmiana pieca czy wymiana nagrzewnicy?

28 Sep 2015 20:47 1278 5
 • Level 9  
  Witam. Posiadam piec Beretta Super Kompakt 12/24 w mieszkaniu 65m2. Od niedawna zaczęło spadać mi ciśnienie, a serwisant stwierdził nieszczelność nagrzewnicy. Moje pytanie jest takie: kupić używaną nagrzewnicę z jakiegoś pieca z OLX na części czy kupić nowy piec? Jeśli piec to proszę o sugestie. Nie chcę się pchać w koszta. Z obecnego byłem zadowolony od 2003 roku. Rachunki za gaz w roku nie przekraczałem 1200zł. Z góry dzięki.
 • Heating systems specialist
  Używane nagrzewnice to loteria, lepiej kupić nową koszt ok 600zł lub nowy kocioł.
 • Level 9  
  Jeśli piec to jaki? 1 piętro w bloku 3 piętrowym. Kondensacyjny chyba odpada (za dużo przeróbek i koszta), a piec z zamkniętą komorą podpasuje do instalacji po piecu z otwartą komorą? A może pozostać przy piecu z otwartą komorą?
 • Level 9  
  Trochę zapoznałem się z tematem i może ktoś podpowie który z pieców Immergas będzie najlepszym rozwiązaniem:
  1. NIKE STAR 24 3 E
  2. EOLO STAR 24 3 E
  3. NIKE MYTHOS 24 2 E
  4. MINI NIKE 24 3 E
  Proszę o pomoc w wyborze i uzasadnienie.
 • Heating systems specialist
  Kocioł z zamknięta komorą wymaga zmiany wkładu kominowego więc taki sam wkład jak do kondesacyjnego.
  Jesli nie chcesz dziś inwestować w wkład kominowy to zostaje Ci tylko kocioł z otwarta komorą spalania, który ma pewne wady w stosunku do turbo i kondesata.
  Warto sie zastanowić czy nie lepiej dołożyć 1000zł na wkład kominowy i zainstalować bezpieczniejszy i wydajniejszy kocioł.
  Przed wyborem producenta kotła warto sie rozeznać jaki serwis jest w mieście bo moze sie okazac że Immergasa nie ma kto serwisować, a sklep poleca bo ma dobrą marże i zachwala go aby go tylko pchnąć.
 • Level 9  
  Jestem z Leszna (wielkopolska) i z serwisem Immergas nie ma problemu. Komin długi na około 9-10m, piec z zamkniętą komorą też trochę droższy (nie wspominając pieca kondensacyjnego), także koszta raczej wyższe niż 1000zł. A wydajność piecy: turbo czy kondensa też chyba nie aż tak widoczne w 65m2 w porównaniu do pieca z otwartą komorą. Mieszkanie - 1 piętro, środkowe, dobrze ocieplone, okna plastiki.