Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Ariston MBA4041C (Chłodziarko zamrażarka)

Popkam 28 Wrz 2015 22:20 1362 8
  • #1 28 Wrz 2015 22:20
    Popkam
    Poziom 4  

Cześć, mam do Was pytanie co może być do naprawy/wymiany w chłodziarko-zamrażarce Ariston MBA 4041C. Objaway są takie:
    - po przerwie w zasilaniu lodówka nie chce się włączyć,
    - wyświetlacz czasami mryga,

Proszę Was o jakąś pomoc w ustaleniu co się stało. Lodówka czasem się włączy po którymś naciśnieciu przycisku ON/Off np. tysięcznym. Z góry dziękuję i czekam na Wasze podpowiedzi co naprawić i czy gra jest wogóle warta świeczki.
    Dodam tylko że teraz tj. jakieś 5h po ponownym włączeniu prądu wyświetlacz już działa normalnie lecz lodówka nadal nie odpala tzn nie chłodzi.

Nagrałem film który może by nie co więcej wyjaśnił ale nie mogę go dodać :/

https://www.youtube.com/watch?v=YQBoUNIH_-U
    https://www.youtube.com/edit?video_id=HI_SWvb72IM&video_referrer=watch

2 8
  • #2 28 Wrz 2015 22:29
    tolo
    Poziom 33  

Zapewne moduł sterujący do naprawy.

0
  • #3 28 Wrz 2015 22:33
    Popkam
    Poziom 4  

Powiedz mi kolego czy da radę to naprawić elektryk czy poprostu tylko wymiana?. Bo szukam tych modułów ale one jakieś mało dostępne tzn. wogóle ich nie widzę do tego modelu lodówki.

Właśnie udało mi się wyciągnąć ten moduł zrobiłem kilka zdjęć, gdzie nie gdzie widać delikatne ślady jak by okocenia.

0
  • #4 28 Wrz 2015 22:59
    tolo
    Poziom 33  

Dobry elektronik powinien naprawić taki moduł.

0
  • #5 05 Paź 2015 09:21
    Popkam
    Poziom 4  

Cześć, sterownik został naprawiony u elektryka, powymieniał nie działające kondensatory, rezystory itd... Po włożeniu modułu lodówka nadal nie działa, oddałem ponownie, elektryk stwierdził że z modułem na 100% jest już wszystko Ok sprawdził dwa razy i musi działać. Wkładam więc ponownie i nie działa. Teraz nawet wyświetlacz nie odpala poprostu jest ciemny i tyle. Natomiast jak podłącze pod zasilanie słychać jak pyka agregat czy coś tam na dole. do tego elektryka mam zaufanie bo to nie, żaden szacher macher tylko prawdziwy elektryk z wiedzą. Co może być jeszcze przyczyną?, gdzie szukać dalszych usterek?. Lodówka ma ochotę żyć ale coś jej jeszcze nie pasuje ;) Pozdrawiam

1
  • #6 05 Paź 2015 19:32
    skryn
    Admin grupy AGD

Popkam napisał:
    Cześć, sterownik został naprawiony u elektryka, powymieniał nie działające kondensatory, rezystory itd... Po włożeniu modułu lodówka nadal nie działa, oddałem ponownie, elektryk stwierdził że z modułem na 100% jest już wszystko Ok sprawdził dwa razy i musi działać. Wkładam więc ponownie i nie działa. Teraz nawet wyświetlacz nie odpala poprostu jest ciemny i tyle. Natomiast jak podłącze pod zasilanie słychać jak pyka agregat czy coś tam na dole. do tego elektryka mam zaufanie bo to nie, żaden szacher macher tylko prawdziwy elektryk z wiedzą. Co może być jeszcze przyczyną?, gdzie szukać dalszych usterek?. Lodówka ma ochotę żyć ale coś jej jeszcze nie pasuje ;) Pozdrawiam

Równe osiem minut od załączenia wtyczki czekałeś?
    A może niecierpliwy jesteś?
    Ten sprzęt dopiero po ośmiu minutach odpala.

0
  • #7 05 Paź 2015 20:02
    Popkam
    Poziom 4  

Tak, nie czekałem... Bo nie wiedziałem, że jest taka potrzeba. Zawsze po przerwie w zasilaniu lodówka odpadała od razu. Teraz czekałem 8 minut, nawet więcej i nic. Słychać tylko na dole co jakiś czas "pstryknięcie".

0
  • #8 05 Paź 2015 21:50
    nares
    Specjalista AGD

Popkam napisał:
    Zawsze po przerwie w zasilaniu lodówka odpadała od razu.

Na pewno nie.
    Popkam napisał:
    sterownik został naprawiony u elektryka

Tu trzeba elektronika, a zarazem serwisanta AGD, który zna niuanse działania tych sterowników.

0
  • #9 05 Paź 2015 22:01
    Popkam
    Poziom 4  

Nie będę sie sprzeczał bo ręki sobie uciąć nie dam, aczkolwiek ,,wydaje mi się,, że odpalała od razu. Może mógł byś mi kogos polecić do kogo mógł bym wysłać ten moduł aby przejrzał go jeszcze raz?. Na mojej wiosce już nie mam nikogo takiego, twierdzą, że jak moduł to nowy trzeba kupić. A w ten sposób to i ja sobie naprawię.

0