Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR-1311 - Podłączenie HDMI a mini DisplayPort

Szymciow 29 Wrz 2015 11:03 1011 12
  • #1 29 Wrz 2015 11:03
    Szymciow
    Poziom 9  

Problem wygląda następująco (w moim laptopie jest tylko wyjście mini DisplayPort):
    - jak podłączam laptop do amplitunera za pośrednictwem kabla HDMI-HDMI + przejściówka do mini DisplayPort wszystko działa jak należy - urządzenie odtwarza dźwięk a po włączeniu projektowa również obraz,
    - jak podłączam laptop do amplitunera za pośrednictwem kabla HDMI-mini DisplayPort nic nie działa, komputer nawet nie widzi urządzenia, nie przesyła obrazu ani dźwięku.
    Komputer i kabel sprawdzone - wszystko działa jak należy.
    Amplituner został zresetowany ale dalej to samo. Na kablu HDMI-HDMI+przejściówka do mini DisplayPort wszystko działa, na kablu HDMI-mini DisplayPort komputer nawet nie widzi urządzenia.
    Kabel i PC na innych urządzeniach działają poprawnie.
    Jaki może być powód tej sytuacji?
    Czy wie ktoś jak można rozwiązać ten problem?

0 12
  • #2 29 Wrz 2015 16:58
    Polon_us
    Poziom 41  

Czy jest jakiś kłopot, aby pozostawić kabel HDMI-HDMI + przejściówka miniDisplayPort?

Jak został sprawdzony kabel HDMI-miniDisplayPort?

Szymciow napisał:
    Kabel i PC na innych urządzeniach działają poprawnie.

Na jakich? Jak to zostało przetestowane?

0
  • #3 30 Wrz 2015 11:39
    Szymciow
    Poziom 9  

Polon_us napisał:
    Czy jest jakiś kłopot, aby pozostawić kabel HDMI-HDMI + przejściówka miniDisplayPort?

niby nie ma żadnego, ale tego kabla HDMI-HDMI używam do drugiego komputera. Poza tym specjalnie kupiłem ten kabel (w sumie to już dwa takie) i nie mogę ich użyć.

Kabel został sprawdzony na moim i kolegi komputerze (oba mają mini DisplayPort) na dwóch różnych telewizorach - dźwięk i obraz zostaje przesłany więc wszystko na tym samym kablu działa bez zarzutu.

0
  • #4 30 Wrz 2015 20:03
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, czy kolega może podać adres, skąd kupił te kable? O ile były kupione na Internecie.

Oba kable są z tego samego źródła?

0
  • #5 01 Paź 2015 12:02
    Szymciow
    Poziom 9  

http://allegro.pl/kabel-adapter-mini-displayport-hdmi-3m-dp-wwa-i5671194361.html
    http://allegro.pl/kabel-mini-displayport-do-hdmi-4-5m-thunderbolt-fv-i5091437854.html

Zauważyłem że oba kable są w standardzie HDMI 1.3, podczas gdy inne kable HDMI (na których działa wszystko) są w standardzie 1.4b i 2.0, więc może to tego wina.

Jeszcze jedno. Stwierdzając, że jest to wina - prawdopodobnie uszkodzonego - amplitunera, obierałem się na tym, że wcześniej na tym samym kablu HDMI-mini DisplayPort wszystko chodziło bez zarzutów.

0
  • #6 02 Paź 2015 08:19
    Polon_us
    Poziom 41  

Szymciow napisał:
    Stwierdzając, że jest to wina - prawdopodobnie uszkodzonego - amplitunera, obierałem się na tym, że wcześniej na tym samym kablu HDMI-mini DisplayPort wszystko chodziło bez zarzutów.

Hmm, to przedtem działało, a teraz przestało? Dobrze rozumiem?

Nie mam za wiele pomysłów. Ostatnie pytanie - jak jest długość tych kabli HDMI-miniDP?

Czy kabel HDMI-HDMI jest znacząco krótszy?

0
  • #7 02 Paź 2015 10:04
    Szymciow
    Poziom 9  

Zgadza się. Działało, aż to wstałem rano, odpaliłem komputer i nie działało.

Długość kabli HDMI-miniDP to 3 i 4 m.
    Długość kabli HDMI-HDMI to 5 m.

0
  • #8 03 Paź 2015 08:22
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, nie wiem, co koledze poradzić ...

Czy kolega próbował sprawdzić aktualizację firmware wzmacniacza?

Czy nastąpiła ona może ostatnio?

Staram się znaleźć coś, co mogło wpłynąć na takie działanie wzmacniacza.

0
  • #9 03 Paź 2015 14:34
    Szymciow
    Poziom 9  

Do aktualizacji firmware nie mam kabla ani oprogramowania, zatem nie mam możliwości tego wykonać.
    Myślałem przez chwilę, że to wina update systemu, ale na innym komputerze też nie działa, tak że to nie to.

Jest jakaś opcja, żeby samodzielnie wgrać nowe oprogramowania do amplituner?

Jeszcze jedno: czy może zakup pasywnego kabla HDMI-miniDP zmieni coś?

0
  • #10 03 Paź 2015 15:06
    Polon_us
    Poziom 41  

Szymciow napisał:

Co kolega ma na myśli? Są jakieś inne, nie-pasywne kable?

W adresach, które kolega zamieścił w wpisie #5 pokazane są zwykłe, "pasywne" kable.

Połączenie miniDP-HDMI nie wymaga żadnych konwersji, to tylko zwykła przejściówka.

Przecież działające połączenie u kolegi HDMI-HDMI + przejściówka miniDP to właśnie takie typowe połączenie.

0
  • #12 04 Paź 2015 05:38
    Polon_us
    Poziom 41  

Ja już pogubiłem się jakie przewody kolega ma, a jakie zamierza kupić ...

Szymciow napisał:

Szymciow napisał:
    jak podłączam laptop do amplitunera za pośrednictwem kabla HDMI-HDMI + przejściówka do mini DisplayPort wszystko działa jak należy -

Proszę zakupić zestaw j/w i będzie kolega miał po problemie, zamiast kombinować z innymi kabelkami.

0
  • #13 04 Paź 2015 09:18
    Szymciow
    Poziom 9  

Mam kabel HDMI-HDMI + przejściówka do mini DP, ale kable HDMI używam do drugiego komputera.
    Kupiłem specjalnie kabel HDMI-miniDP, który przez ponad rok używania działał bez problemu, aż nagle przestał działać i zacząłem się zastanawiać dlaczego. Usterkę komputera oraz kable HDMI-miniDP odrzuciłem, w związku z tym że na innych odbiornikach działają one bez problemu.

0