Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

K920 Lenovo - totalna porażka , praktycznie nie działa jak powinien

deqster 29 Sep 2015 11:29 1149 9
    deqster
    Level 8  
    Witam serdecznie, potrzebuje pomocy dotyczącej wyżej wymienionego modelu lenovo , a sprawa wygląda tak:
    zakupilem lenovo przez all..... z dystrybucji jak się później okazało chińskiej i na chiński rynek z logiem na tyle obudowy china mobile,
    telefon ma androida 5.0.1 . I teraz nie wiem od czego zaczać....telefon ma niby zakładkę z jez polskim ale ja wyłączyłem i dałem angielski bo polski to poracha co nie zmienia faktu ze i tak w 50 % apki i komunikaty sa po ... CHINSKU. Telefon po restarcie praktycznie za każdym robi jakiś upgrade androida gdzie dalej jest 5.0.1 i po tej akcji nie widzi karty sim! trzeba za każdym razem wracać do ustawień fabrycznych i wiadomo tracę wszystkie dane !! pomijam fakt wyskakiwania reklam instalowania sie ch.... wie czego i z czego bo nic nie sciagam , permanentny problem z netem a dodatkowo brak mozliwosci odbierania mms, po prostu totalna porazka chcialem miec fajny telefon a wyszlo jak zwykle. W zwiazku z tym mam pytanie czy jest ktos na forum kto troche kuma temat????chcialbym go zrootowac i wywalic ten OFW i wgrac cos z cfw jezeli jest taka opcja ??? chciałbym wgrać coś europejskiej dystrybucji ale nie wiem jak się za to zabrać. a może ktoś zna jakiś serwis GSM który ogarnia takie rzeczy??może w trójmieście???próbowałem rotta ale nie daje rady, programy odrzucają model:(
    I naprawde potrzebuje cos z tym zrobic i jezeli bedzie brick w czasie modyfikacji to trudno na chwile obecna telefon i tak sie nadaje zeby go przybic gwozdziem do sciany tak na pamiatke glupoty i ku przestrodze zeby nie pchac sie w jakies dziwne zakupy
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Najlepsza opcja to zwrócić telefon sprzedawcy i kupić coś innego. Jeżeli chcesz się bawić w modyfikowanie tego telefonu, to próbuj roota kingoroot lub eroot.
    leonov
    Level 42  
    Z romem będzie cięzko, na XDA tutaj, ktoś portował CM12.1 poczytaj może już coś "wymyślili".
    Najlepiej oddaj telefon i kup coś "senowniejszego" , ile dałeś kasy ?
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Zanim kupiłeś trzeba było poczytać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2858474.html

Teraz to jak już napisane wyżej oddaj jak jest taka możliwość, lub też odsprzedaj za jakieś marne pieniądze z informacją cóż to za sprzęt.
    deqster
    Level 8  
    utopilem 1400 pln , king root dochodzi do 30 % i koniec , tak wiem napalilem sie bo fajnie sie zapowiadalo takze sam sobie jestem winien , no coz dzieki za podpowiedzi jeszcze troche pogrzebie i jak nic nie znajde a widze ze ciezko bedzie to go opchne za jakies grosze
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Jak chcesz możesz jeszcze sprawdzić te romy. http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-k/k920/. Możesz również się skontaktować z kimś kto zajmuje się przeróbką romów na polski.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Zwróć ten telefon sprzedawcy gdyż kupując na odległość masz takie prawo.
    deqster
    Level 8  
    i tak zrobie odesle i problem z glowy
    Rybus85
    Level 23  
    Za te pieniądze kupiłbyś normalny telefon a nie chińskie wynalazki... Ale nie zmienia faktu że takie coś powinno być karalne.