Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosh Exclusiv T1200 - jak zresetować

29 Wrz 2015 12:48 804 2
 • Poziom 2  
  Witam

  1. Pralka prała pranie, chyba na wirowaniu wyłączył się główny wyłącznik RCD w domu (było dużo obciążenie, czajnik elektr + indukcja).
  2. Po dłuższym czasie uruchomiłem pralkę ponownie
  3. Pralka się włącza (80 na wyświetlaczu lub inaczej w zależności od programu)
  4. Przez kilka/kilkanaście sekund bęben się kreci (słychać buczenie + pralka solidnie wibruje)
  5. Na wyświetlaczu pojawia się "7"
  6. Pralka zaczyna pikać, 3 główne diody zaczynają mrugać. Nic więcej się nie dzieje.

  Domyślam się, że pralka musiała jakoś zapamiętać że skończyła na 7-mej minucie kiedy. Czy jest jakiś sprytny sposób na reset tej pralki? (Kombinacja przycisków). Czy to jest coś poważniejszego?

  (zaktualizowałem zgodnie z uwagami niżej)

 • Poziom 39  
  Zależy które zabezpieczenie się rozłączyło - czy był to bezpiecznik czy wyłącznik RDC? Tutaj trzeba zacząć od pomiarów upływu prądu na obudowę - grzałki oraz silnika. Pralka buczy ale co dokładnie buczy? Silnik, pompa spustowa czy elektrozawór? Reset nic nie pomoże, coś jest najprawdopodobniej uszkodzone i trzeba znaleźć co.

  Na przyszłość proponuję szerzej opisywać uszkodzenie. Z opisu jaki Pan zamieścił nic nie wynika po za tym cytując kawał - "... a ja wiem co się popsuło? ... pralka się zepsuła"
 • Poziom 2  
  Wyłącznik RDC. W domu było prawdopodobnie duże obciążenie, pralka + indukcja 2000W + czajnik elektr. Jest to domek letniskowy, nie jestem pewien, czy jest przystosowany do takich obciążeń.

  Buczenie jest najprawdopodobniej wirowaniem pralki (cała się trzęsie). Tak jakby robiła kilka obrotów i przechodziła do trybu 7 minut i zaczynała pikać.

  Cytat:
  Reset nic nie pomoże

  A jest taka możliwość? Gdzie mogę znaleźć informację jak zresetować taką pralkę (chociażby żeby wykluczyć takie rozwiązanie)?