Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosh Exclusiv T1200 - jak zresetować

kasztaniacki 29 Wrz 2015 12:48 582 2
  • #1 29 Wrz 2015 12:48
    kasztaniacki
    Poziom 2  

Witam

1. Pralka prała pranie, chyba na wirowaniu wyłączył się główny wyłącznik RCD w domu (było dużo obciążenie, czajnik elektr + indukcja).
    2. Po dłuższym czasie uruchomiłem pralkę ponownie
    3. Pralka się włącza (80 na wyświetlaczu lub inaczej w zależności od programu)
    4. Przez kilka/kilkanaście sekund bęben się kreci (słychać buczenie + pralka solidnie wibruje)
    5. Na wyświetlaczu pojawia się "7"
    6. Pralka zaczyna pikać, 3 główne diody zaczynają mrugać. Nic więcej się nie dzieje.

Domyślam się, że pralka musiała jakoś zapamiętać że skończyła na 7-mej minucie kiedy. Czy jest jakiś sprytny sposób na reset tej pralki? (Kombinacja przycisków). Czy to jest coś poważniejszego?

(zaktualizowałem zgodnie z uwagami niżej)

• #2 29 Wrz 2015 13:14
    Piotr2608

Poziom 35  

Zależy które zabezpieczenie się rozłączyło - czy był to bezpiecznik czy wyłącznik RDC? Tutaj trzeba zacząć od pomiarów upływu prądu na obudowę - grzałki oraz silnika. Pralka buczy ale co dokładnie buczy? Silnik, pompa spustowa czy elektrozawór? Reset nic nie pomoże, coś jest najprawdopodobniej uszkodzone i trzeba znaleźć co.

Na przyszłość proponuję szerzej opisywać uszkodzenie. Z opisu jaki Pan zamieścił nic nie wynika po za tym cytując kawał - "... a ja wiem co się popsuło? ... pralka się zepsuła"

• #3 29 Wrz 2015 13:53
    kasztaniacki
    Poziom 2  

Wyłącznik RDC. W domu było prawdopodobnie duże obciążenie, pralka + indukcja 2000W + czajnik elektr. Jest to domek letniskowy, nie jestem pewien, czy jest przystosowany do takich obciążeń.

Buczenie jest najprawdopodobniej wirowaniem pralki (cała się trzęsie). Tak jakby robiła kilka obrotów i przechodziła do trybu 7 minut i zaczynała pikać.

Cytat:
    Reset nic nie pomoże

A jest taka możliwość? Gdzie mogę znaleźć informację jak zresetować taką pralkę (chociażby żeby wykluczyć takie rozwiązanie)?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME