Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW passat 1.8 benzyna 90km 1996r. - traci moc

29 Wrz 2015 14:04 786 7
  • Poziom 6  
    Witam.Mam problem z silnikiem w passacie 1.8 benzyna z 1996 roku...a mianowicie od jakiegos czasu samochod tracil moc tzn. im bardziej naciskalem na gaz tym mniej samochod przyspieszal,az doszedlem do momentu gdy na 4 i 5 biegu przestal ciagnac praktycznie,aby podjechac pod srednia gorke musialem wlaczac niskie biegi.Na poczatku myslalem,ze to sprzeglo...francuscy maechanicy,bo we Francji mieszkam zmienili mi ten caly aparat wtryskowy bo niby to bylo przyczyna i samochod chodzi jeszcze gorzej,bo wczesniej to chociaz pod gorki podjezdzalem w granicach 50-60 km,a teraz ledwo 25.Gdy naciskam troche mocniej na gaz cos jakby blokowalo a dzwiek sie robi jakby ktos dmuchal w puzon i tak sie dzieje gdy jade z gorki jak i pod gorke.Nie znam sie na mechanice,ale wg mnie to jakby nie dostawal paliwa,albo dostawal za duzo bo dusi go i hamuje.Samochod jest bardzo stary,ale mam sentyment do niego i chce go za wszelka cene naprawic,problem w tym,ze francuscy mechanicy sa takie tluki,ze cos mi tam powymieniali,samochod chodzi duzo gorzej niz chodzil gorzej i nie chca szukac przyczyny,swoje zarobili,raczki umyli,naprawy mnie kosztowaly ponad 600 € a samochod stoi dwa tygodnie.A mechanicy mnie wysylaja do servisu VW...Prosze o pomoc lub jakies sugestie,abym mogl podpowiedziec francuskiemu mechanikowi co to moglo by byc.
  • Poziom 6  
    Dziekuje za szybka odpowiedz...Chcialem jeszcze tylko dodac,ze to sie psulo progresywnie...w ciagu okolo 4tys kilometrow silnik pomalu tracil moc,az stracil:)Tlumiki sa praktycznie nowe nie tak dawno zmieniane,ale montowane przez francuskich mechanikow wiec wszystko mozliwe.Dzieki sliczne:)
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    lukii13 napisał:
    abym mogl podpowiedziec francuskiemu mechanikowi

W ten sposób nic z tego nie będzie. Musisz albo sam się wziąć za robotę, albo się zdać na fachowca, bo zawsze się da jakiegoś znaleźć, nie koniecznie w ASO.
    lukii13 napisał:
    Tlumiki sa praktycznie nowe

Ale katalizator raczej nie.
    lukii13 napisał:
    zmienili mi ten caly aparat wtryskowy

Tam nie ma nic takiego. Jak wymienili aparat zapłonowy to trzeba go jeszcze poprawnie ustawić.
  • Poziom 6  
    Wiec problem chyba rozwiazany...zaplacilem za rewizje 150€ i jednak jest problem z wydechami,katalizatyory itp...naprawa kosztuje miedzy 1200-1500€ z czescia...ile taki wydech moze kosztowac w Polsce...mam mechanika,ktory zrobi mi to za grosze,a czesc moze moge sprowadzic z Polski...za wszelka cene chce aby mi ten samoch jezdzil,bo mam wielki sentyment do niego,ale naprawa we Francji przekracza wartosc samochodu:(...Dla porownania w tamtym roku w sprinterze wymienilem silnik i skrzynie biegow + 2-3 czesci i kosztowalo mnie to nie cale 4000€ do tego polska firma przyjechala na miejsce i w 8h mercedes chodzil jak nowy i chodzi do dzisiaj,a Francuski warsztat za naprawe chcial prawie 9000@.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Chodzi o katalizator? Jak na normy które ma to auto do spełnienia wystarczy tani zamiennik, za około 300zł.
  • Poziom 6  
    No to dziekuje slicznie...zaoszczedzilo mi to poszukiwan w internecie i mam jako takie pojecie o cenie.We Francji normy sa tylko na papierze reszte zalatwia sie na "lewo" za pieniazki,lub po znajomosci i to dotyczy wszystkiego i wszedzie nie tylko kontroli technicznej urzedow,szpitali itp...Dziekuje za pomoc i dam znac jak naprawie:)
  • Poziom 6  
    Zostal wyciagniety katalizator i przeczyszczony tlumik.Wszystko bylo zapieczone i zabrudzone,ale wolnym rytmem w okolo 2h zrobil mi to znajomy mechanik z zamilowania...koszt "operacji" 50€... :D ...Samochod smiga jak rakieta...a juz bylem gotow zaplacic prawie 1500€...Dziekuje slicznie jeszcze raz za pomoc :bye: